Kontakt:

Seaside BattleS Dziwnów – kto zrobił najlepsze wrażenie podczas pierwszej edycji lokalnej gali? [Kącik MMA #21]

155823506_234418091718082_7211485972689900381_n

Choć gala Seaside BattleS Dziwów odbyła się blisko 2 tygodnie temu, to nasze emocje opadły dopiero teraz i przygotowaliśmy dla was ekskluzywne podsumowanie gali, którą oglądaliśmy z ogromną przyjemnością. Kto zrobił na nas najlepsze wrażenie? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Występ wieczoru – Wojciech Kawa

Wyróżnienie za najlepszy występ wieczoru wędruje do Wojciecha Kawy, który w Dziwnowie stoczył swoją 3-cią zawodową walkę. Mimo niewielkiego doświadczenia zawodnik ze Szczecina skradł serca publiczności swoją świetną dyspozycją w walce z bardziej doświadczonym rywalem z Ukrainy. Kawa zaprezentował bardzo szeroki wachlarz umiejętności stójkowych, które oglądało się z wielką przyjemnością. Jeśli Wojtek będzie walczył tak w każdej walce, chcemy go oglądać na okrągło!

Postawa wieczoru – Dominik Owsiany

Historia Dominika Owsianego na SBS zasługuje na szczególne wyróżnienie i opisanie. Zawodnik z Krosna wziął walkę 2 dni przed galą i nie kalkulując wyszedł na przeciw ulubieńca kibiców i zdecydowanego faworyta walki – Damiana Ostępa… Powiecie, że to historia jakich wiele, jednak to nie koniec. Owsiany nad morze przyjechał jedynie ze swoim przyjacielem, co skutkowało tym, że nie miał na walce swojego narożnika. Pomogli mu Łukasz Kulpa, który walczył chwilę wcześniej i trenujący w XYZ Fight Academy Bydgoszcz Filip Wiszniewski, który na gali był w roli naszego dziennikarza. Świetnie przygotowany plan poskutkował tym, że Dominik odniósł pierwsze zawodowe zwycięstwo. Szacunek należy się również Damianowi Ostępowi, który w klatce i podczas przygotowań do walki zostawił wiele zdrowia.

Nokaut wieczoru – Jakub Kiesiak

Wyróżnienie za nokaut wieczoru wędruje do Jakuba Kiesiaka, który dał niezapomnianą walkę z Patrykiem Wiśniewskim na otwarcie gali. Obaj zawodnicy, choć walczyli półzawodowo, pokazali się znakomicie i ani przez chwilę nie kalkulowali, a zwroty akcji były tam na okrągło. Ostatecznie to Kiesiak okazał się lepszy, gdy ładnie znokautował „Wiertarę”. Walka na Seaside BattleS pokazała jednak, że obaj zawodnicy mają papiery na to, aby zaistnieć na zawodowstwie.

Poddanie wieczoru – Igor Brzozowski

W kategorii poddanie wieczoru znów wyróżnimy zwycięzcę walki semi-pro. Igor Brzozowski to mistrz Europy BJJ i chyba wszyscy spodziewali się, że będzie dążył do walki w parterze. Zawodnik z Polic pokazał jednak wirtuozerię i przepięknie poddał Eryka Chorążyczewskiego poprzez dźwignię na nogę. Eryk skończył z uszkodzoną nogą, a Igor pokazał się z bardzo dobrej strony przed wieloma znanymi osobami z branży. Gratulacje!

Walka wieczoru – Wojciech Kawa vs Svyatoslav Zhimanov

Ta walka to były fajerwerki na okrągło. Eksplozywny i niesamowicie przygotowany Wojciech Kawa zmierzył się z bardzo twardym Svyatoslavem Zhimanovem. Już na papierze ta walka wyglądała bardzo dobrze, ale to co wydarzyło się 10 lipca przerosło nasze oczekiwania. To była bardzo dobra walka, czym Wojtek Kawa zapracował sobie (naszym zdaniem) na kolejną walkę w FENie, a Zhimanov powinien zostać zauważony przez kolejne polskie federacje. W tej kategorii warto jeszcze wspomnieć o walkach Jakuba Kiesiaka z Patrykiem Wiśniewskim oraz Piotra Walawskiego z Olegiem Nagornym, ponieważ tam też naprawdę się działo.

 

Fot. Wojciech Kawa-facebook

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.