Kontakt:

Dominik Mazur i Igor Brzozowski – talenty z Polic na podbój rynku MMA!

1626365188275_image0

Polskie MMA z roku na rok ma się coraz lepiej. Mamy zawodników w takich federacjach jak UFC, ACA czy Oktagon, wciąż zawodnicy z Polski królują w kilku kategoriach wagowych KSW, a oprócz tego można dostrzec coraz więcej talentów na galach amatorskich… I dziś właśnie na amatorach się skupimy, a konkretnie na 2-ch utalentowanych zawodnikach z Polic – Igorze Brzozowskim (am.8-0) i Dominiku Mazurze (am.11-3).

Police, miasto w województwie zachodniopomorskim, liczące około 40 000 mieszkańców. Fanom sportu znany głównie z osiągnięć Chemika Police, ale to nie jedyny klub, który potrafi się pokazać na polskiej, a nawet międzynarodowej arenie. W mieście znajduje się bowiem jeszcze klub Hulk Team Police, który skupia się na rozwoju młodych osób w takich dyscyplinach jak BJJ czy MMA. Całość jest pomysłem Adriana Mazura, cenionego trenera od dyscyplin parterowych. To właśnie pod jego okiem swoje umiejętności od najmłodszych lat zdobywali nasi dzisiejsi bohaterowie – Igor i Dominik.

Igor Brzozowski, mający dziś 21 lat spędził zdecydowaną większość swojego życia na sportowej macie. Choć od małego trenował BJJ i boks, to zdecydował się pozostać w Hulku, aby być najlepszym w pierwszej dyscyplinie.  Jak możemy zobaczyć po osiągnięciach, była to bardzo dobra decyzja, ponieważ dziś Brzozowski może pochwalić się takimi osiągnięciami jak złoty medal Mistrzostw Europy 2016 w Gelsenkirchen czy brązowy medal Mistrzostw Świata 2017 w Atenach. Oprócz tego Igor walczy amatorsko w MMA, gdzie jest niepokonany. W ostatnią sobotę, 10 lipca powrócił właśnie do tej dyscypliny, by na gali Seaside BattleS w Dziwnowie zmierzyć się z bardzo mocnym Erykiem Chorążyczewskim. Zawodnik Hulk Team Police i Berserkers Team Szczecin wygrał pojedynek po bardzo efektownym poddaniu w 1 rundzie, czym zwrócił uwagę wielu polskich federacji.

Igora możecie znać chociażby z naszych niedawnych wywiadów, które przeprowadziliśmy z nim z okazji w/w gali SBS:

Jeśli chodzi o Dominika Mazura, to dzisiejszy artykuł jest jego pierwszą „wizytą” na naszym portalu, więc przybliżymy trochę jego sylwetkę. 22-latek jest on chociażby Mistrzem Polski w BJJ, a także dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata w tejże dyscyplinie. Medale zdobywał kolejno w 2016 roku w Madrycie i rok później w Atenach. Mazur ma również 14 amatorskich walk w MMA, z których aż 11 wygrał. Teraz Dominik zamierza powrócić do startów, aby przygotować się do zawodowych pojedynków.

Na koniec przygotowaliśmy krótką rozmowę z Dominikiem Mazurem:

Rok 2021 ma być dla Ciebie początkiem nowego etapu w życiu. Po dużych sukcesach w BJJ nadszedł czas na podbój rynku MMA. Skąd taki pomysł?

Przede wszystkim są to dla mnie nowe wyzwania. Podoba mi się również, że w MMA bijemy się w różnych płaszczyznach, a nie tylko w parterze, więc wszystko może się zdarzyć. Naprawdę wszystko. Jest to bardzo widowiskowy sport, który dostarcza dużo emocji, więc jest to okazja, aby zaistnieć w świecie sportów walki na szerszą skalę. 

Jako, że jesteś zawodnikiem Hulk Team Police, który póki co nie ma wielkich sukcesów w MMA, muszę zapytać… Jak wygląda twój sztab ludzi, z którymi chcesz dojść na szczyt? Czy są to osoby znane w branży?

Jestem zawodnikiem Hulk Team Police, ale też Berserkers Team Szczecin, gdzie jestem w stanie świetnie się przygotować trenując z najlepszymi zawodnikami i pod okiem doświadczonych trenerów takich jak: Piotr Bagiński, Maciej Jewtuszko czy Tomasz Nowakowski. Dużo pomagając też Oskar Szczepaniak, Patryk Trytek czy Wojtek Kawa. Są to zawodnicy podobnych gabarytów do mnie i dzielą się ze mną swoim doświadczeniem. Słucham ich rad, jak i innych kolegów klubowych. W Hulk Teamie trenuje pod okiem mojego ojca Adriana Mazura, głównie BJJ i treningi siłowo-kondycyjne.

W ostatni weekend mogliśmy zobaczyć cię na gali Seaside BattleS, gdzie stałeś w narożniku klubowego kolegi – Igora Brzozowskiego. Jak podobała ci się atmosfera w Dziwnowie i czy może sam chciałbyś wystąpić na drugiej edycji gali?

Atmosfera i oprawa gali były świetne. Oczywiście, że chciałbym się zaprezentować na kolejnej edycji SBS.

Jak długo zamierzasz zdobywać amatorskie szlify zanim przejdziesz na zawodowstwo i jaki jest twój docelowy limit wagowy?

Za poradą Oskara Szczepaniaka mam zamiar stoczyć możliwie jak najwięcej amatorskich pojedynków, jak i walczyć na galach w formule semi-pro. Oczywiście też nie przesadzając. Muszę zdobyć doświadczenie, które zaowocuje później w walkach zawodowych. Co do zawodowstwa, myślę że po tym sezonie spróbuje już swoich sił. Co do kategorii wagowych, amatorsko będzie to 66 kg, natomiast walki zawodowe, myślę że w 61 kg.

Chciałbyś na koniec powiedzieć kilka słów od siebie?

Chciałbym podziękować moim rodzicom, trenerom i każdemu kto pomógł i pomaga mi w byciu lepszym zawodnikiem. Dziękuję menedżerowi Radkowi i przyjacielowi Igorowi Brzozowskiemu, a przede wszystkim mojej dziewczynie Kasi, która mnie wspiera i motywuje w tym co robię. Podziękowania również należą się sponsorom, ponieważ ich pomoc jest nieoceniona i znacznie pomagają mi w karierze sportowej od samego początku. Co do sponsorów, szczególne podziękowania dla firmy MANTO, która wspiera mnie już kilka ładnych lat. Cóż mogę więcej powiedzieć… Bądźcie czujni, bo będzie się działo!

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.