Kontakt:

Kai Kamaka III vs Tony Kelley – Analizy UFC 252. (1/11)

Kamaka vs Kelley

Kai Kamaka III (7-2) vs Tony Kelley (5-1)

Kai Kamaka to świetny, kompletny zawodnik. Były zawodnik Bellatora jest akutalnie w passie pięciu wygranych z rzędu. W swoich ostatnich trzech walkach absolutnie dominował rywali. Ma on bardzo ruchliwą i agresywną stójkę ale i mocne zapasy. Cardio jest bardzo solidne, co pozwala mu punktować rywali a w tym jest najlepszy co pokazuje bilans jednej wygranej walki na siedem.

Tony Kelley to bardzo dobry grappler. W ostatniej walce szybko poddał rywala odbudowywując się za porażkę na punkty, która według wielu była nie słuszna. Ma on bardzo dynamiczne wejścia w nogi, przechodzi w inne pozycje, rozbija rywali i próbuje poddań co często mu wychodzi. Głównie wymęcza swoich rywali co po czasie pozwala mu ich bez problemu poddać. Jest bardzo wytrzymały kondycyjnie.

Podsumowanie:
Kai powinien przeważać w stójce, za to w parterze będzie mieć problemy z góry jak i z dołu. Jego rywal lubi poddawać rywali, ale Kamaka ma świetną defensywę przed poddaniami. Tony jest jednoznacznym underdogiem, ale nie dla mnie. Według mnie tak – Kamaka wygra tę walkę punktując rywala jednoznacznie w stójce oraz lekko w parterze, natomiast absolutnie w tej drugiej płaszczyźnie nie będzie to walka do jednej bramki. Nie zdziwi mnie kompletnie jeżeli Kelley’emu uda się poddać swojego rywala, ale przez dobrą defensywę w parterze stawiam na Kamake.

Typ: Kam Kamaka – Decyzja. (30-27).

Rozłożenie szans: 
Kto wygra walkę: (Kamaka vs Kelley) 55-45
Kiedy zakończy się walka: (-1,5 vs +1,5) 20-80
Przez co zakończy się walka: (KO/TKO vs SUB vs Decyzja) 10-40-50

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.