Kontakt:

Martin Day vs Davey Grant – Analizy UFC 251. (1/13).

Day vs

Martin Day (9-3) vs Davey Grant (9-4).

Martin Day to bardzo dobry kickboxer. Jest bardzo szybki, oraz podobnie jak Uriah Hall (15-9) ma bardzo duży wachlarz kopnięć. Ma dobre podstawowe ataki typu lowkicki czy middle-kicki, natomiast lubi atakować róznymi nieszablonowymi technikami typu latające kolano czy też kopnięcia boczne. Ma dobre uniki i kontry. W klinczu ten zawodnik jest bardzo ruchliwy, natomiast przez to i ogólną agresję w walkach szybko traci cardio W parterze natomiast ma dobrą defensywę, dobre Ground And Pound, oraz ciekawe niecodzienne poddania.

Davey Grant tak jak jego rywal jego kickboxerem. Napiera na rywali, ma dobre uniki. Kontruje ciosy overhandami. Jeżeli chodzi o klincz, to ten woli przytrzymywać swoich rywali korzystając z kolan, i swojej siły. W zapasach jest całkiem agresywny, a dochodzi do nich często przez słabe TDD. Ma za to dużo lepsze cardio od rywala.
Podsumowanie:
Obaj są kickboxerami, więc będą dużo kopać. Wydaje mi się że przewagę będzie mieć tu Day, który tak jak wspomniałem ma sporo ciekawych kopnięć. Martin tak jak wspominałem ma średnie cardio, więc może postawić wszystko na jedną kartę już na początku walki. Mimo wszystko wydaje mi się, że to się mu nie uda i będzie punktować rywala. Grant ma lepsze cardio, więc na pewno wygra trzecią rundę. W pierwszych dwóch natomiast powinien mieć przewagę Day, i tak też stawiam. Myślę że Grant natomiast ma szansę ubić rywala w trzeciej rundzie.

Typ: Martin Day – Decyzja. (29-28).

Kursy buchmacherskie:
Martin Day – 1.57
Davey Grant – 2.40

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.