Kontakt:

Vanessa Melo vs Karol Rosa – Analizy UFC 251. (2/13).

Rosa vs

Karol Rosa (12-3) vs Vanessa Melo (10-7).

Karol Rosa zadebiutowała w UFC w tamtym roku, kiedy po raz pierwszy od 8 walk wypunktowała rywalkę. Jest to mocna grapplerka, z bardzo podstawową stójką. Nie jest tam za bardzo agresywna, ale skuteczna. W klinczu jest ruchliwa, ale lubi wyprowadzać z niego próby obaleń. W parterze natomiast próbuje poddawać rywalki. Cardio natomiast ma bardzo dobre.

Vanessa Melo to bardzo wszechstronna zawodniczka, z twardą szczęka i sercem do walki. Całkiem silna zawodniczka. W stójce również używa podstawowych kopnięć. Ma duże obycie z federacji gdyż walczyła już na XFCI, Cage, SFT, Future FC, Battlefield, Gold Fight czy teraz UFC. W parterze woli przeleć rywalki i punktować ciosami na krótki dystans. Jeżeli nadarzy się okazja lubi spróbować poddania. Cardio również bardzo dobre.

Podsumowanie:
Jeżeli Melo ma to wygrać, to tylko na punkty. Ta zawodniczka po prostu nie jest stworzona do kończenia rywalek. W 17 walkach aż 14 zakończyło się decyzją. Moim zdaniem bardziej wszechstronną zawodniczką jest Rosa, która powinna swoją rywalkę rozbijać w stójce i w parterze. Nie skreślam tutaj poddania, natomiast moim typem jest tu decyzja.

Typ: Karol Rosa – Decyzja. (30-27).

Kursy buchmacherskie:
Karol Rosa – 1.45.
Vanessa Melo – 2.75.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.