Kontakt:

Analizy UFC 249 – Jeremy Stehphens vs Calvin Kattar. (9/12).

Stephens vs Kattar poster

Jeremy Stephens (28-17-1) vs Calvin Kattar (20-4).

Jeremy Stephens to zawodnik który idzie do przodu, i stara się trafić. Ma ciekawe ciosy proste które w połaczeniu z jego lowkickami powinny zdziałać swoje. Jeżeli mowa o kopnięciach to lubi również kopać na tułów i od czasu do czasu wypalić headkickiem. W klinczu jest bardzo ruchliwy, używa niskich kolan i próbuje haczeń. Parter defensywny i ofensywny ma całkiem niezły. Z dołu ciekawie się kręci a z góry jest w stanie odciąć rywala świetnym ground and pound.
Calvin Kattar to
Calvin Kattar to świetny striker. Jest on chyba jeden z najlepszych bokserów na świecie w swojej kategorii udowadniając to w każdej walce swoimi świetnymi kombinajami bokserskimi. Moim zdaniem w jego stójce brakuje używania kopnięć. Lubi łączyć ciosy na głowę z kombinacjami na tułów zamieniając proste z sierpowymi. Posiada całkiem mocny cios jak na swoją kategorię. W parterze z dołu bywa bardzo ruchliwy, choć mało kied do takiej sytuacji dochodzi przez jego TDD. Z góry natomiast ma całkiem dobra kontrolę i lubi punktować rywali ciosami na krótki dystans.

Podsumowanie:
Walka dwóch solidnych strikerów idących często do przodu. Natomiast pójście przed siebie z serią to akcja bardziej pasująca do Jeremmy’ego. Wydaje mi się że Kattar będzie szybszy, i celniejszy. Tak jak mówiłem Stephens lubi iść do przodu a Kattar ma świetne kontry i tu upatrujego jego szansy na skończenie walki. Mimo wszystko Jeremmy ma całkiem twardą szczękę i będzie o skończenie go ciężko. Lowkicki Stephensa to cios który mimo wszystko powinien ograniczyć ruchy Kattara. Moim zdaniem Stephens pierwszą rundę wygra, a drugiej i trzeciej natomiat powinien iść po próby sprowadzeń aby użyć swojego ground and pound i skończyć rywala. Ten mimo wszystko ze swoim świetnym TDD powinien kontrować te próby sprowadzeń np. ciosami podbródkowymi które również często wyprowadza. Widzę to tak, że Kattar ograniczy ruchy swojego rywala po prostu kontrując jego każdy ruch.

Typ: Calvin Kattar przez decyzję sędziów. (29-28).

Wygrana Calvina Kattara – 75%.
Zakończenie walki decyzją – 85%

Kursy Buchmacherskie:
Jeremmy Stephens – 2.95.
Calvin Kattar – 1.40

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.