Kontakt:

Analizy UFC 249 – Greg Hardy vs Yorgan De Castro. (8/12).

Hardy vs De Castro poster

Greg Hardy (5-2) vs Yorgan De Castro (6-0).
Greg Hardy. Tak jak widzicie po rekordzie nie jest to najlepszy zawodnik na świecie. Niestety Greg ma potworne braki kondycyjne przez co walczy albo bardzo zachowawczo i wygrywa, albo walczy agresywnie i przegrywa. Ma bardzo ciekawą i można powiedzieć ze całkiem podstawową stójke. W jego aresanale nie zobaczymy kopnięcia tornado, ale zobaczymy bardzo ciekawe kombinacje kickboxerskie. W klinczu zawodnik ten trochę zamula przez co traci pozycję. Jego TDD jest na niezłym poziomie, co udowodnił w mojej opinii najbardziej w walce z Juanem Adamsem (5-3) gdzie obalenie w świetnym stylu skontrował i ubił rywala w parterze. Co do ssamego parteru ma on styl „na przeczekanie”. To znaczy nie zmienia pozycji, tylko używa ciosów na krótki dystans w pozycji w której się aktualnie znajduje.
Yorgan De Castro natomiast, to stójkowicz z wielką siłą oraz genialnymi kontrami. Jeżei chodzi o jego parter i klincz, to pozwólcie że nie będę się wypowiadał bo po prostu nie widziałem go na tyle często abym mógł się wypowiedzieć. Jeżeli chodzi o tego zawodnika to jest to chyba najbardziej niewiadoma z całej karty.

Podsumowanie:
Nadrabiając niektóre akcję Yorgana, stwierdzam że Hardy nie powinien mieć większego problemu aby znokautować mniej doświadczonego rywala. Siła uderzenia Hardy’ego powinna pozwolić mu zakończyć walkę już w drugiej rundzie, gdy w pierwszej jego rywal zdąży się spompować.

Typ: Greg Hardy przez KO/TKO w 2 rundzie.

Wygrana Grega Hardy’ego – 80%.
Zakończenie walki przez KO/TKO – 85%.
Zakończenie walki w drugiej rundzie – 60%.

Kursy buchmacherskie:
Greg Hardy – 1.50.
Yorgan De Castro – 2.60.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.