Kontakt:

Analizy UFC 249 – Francis Ngannou vs Jairzincho Rozenstruik. (10/12).

Ngannou vs Rozenstruik poster 2

Francis Ngannou (14-3) vs Jairzincho Rozentruik (10-0)

Francis Ngannou to świetny bokser które używa również wielu lowkicków i od czasu do czasu pokusi się o headkicka. W swojej kategorii jest jednym z najlepszych stójkowiczów na świecie. Ma ogromną siłę i często ją wykorzystuje wkładając wszystkie siły w pojedyńcze ciosy. Jeżeli chodzi o klincz to Ngannou jest zawodnikiem mało ruchliwym w tej płaszczyźnie. Tam Rozenstruik powinien mieć przewagę. Jeśli chodzi o parter Ngannou to z dołu jest w stanie trzymać rywali w pozycji takiej aby nie mogli mu za dużo zrobić a z góry ma świetne Ground And Pound. Jeżeli mowa o atrybutach tego zawodnika to jest to siła oraz kombinacje. Jeżeli chodzi o jego słabsze strony to jest to zdecydowanie cardio przez co jeżeli walka wyjdzie poza pierwsze półtora rundy jest już dużo mniej niebezpiecznym zawodnikiem.
Jairzincho Rozenstruik to za to również świetny stójkowicz z prawie dwoma metrami zasięgu które świetnie wykorzystuje na np. ciosy proste. W stójce atakuje różnymi ciosami i przez to często wygrywa bo jest po prostu nieprzewidywalny. Co do klinczu jest ruchliwy natomiast wciąż dużo brakuje mu do ideału. W parterze ma dobre Ground And Pound i kontrolę. TDD ma całkiem niezłe. Jego cardio powinno mu dać tutaj przewagę w trzeciej i być może drugiej rundzie.

Podsumowanie:
Jeżeli walka wyjdzie poza pierwszą rundę, wtedy cardio Rozenstruika powinno mu pomóc wygrać. Mimo wszystko moim zdaniem do tych rund nie dojdzie. Widzę to tak, że Rozenstruik powinien chcieć już w pierwszej minucie sklinczować rywala aby zabronić mu rozpędzić się. Wtedy dostanie prawego sierpowego „Predatora” i w taki sposób może zakończyć się ta walka.

Typ: Francis Ngannou przez KO/TKO w 1 rundzie.

Kursy buchmacherskie:
Francis Ngannou – 1.32
Jairzincho Rozenstruik – 3.40

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.