Kontakt:

Analizy UFC 249 – Charles Rosa vs Bryce Mitchell. (2/12).

Mitchell vs Rosa poster

Charles Rosa (12-3) vs Bryce Mitchell (12-0)

Tak jak poprzednio, zaczniemy od czerwonego narożnika. Jeżeli chodzi o Charlesa Rose to również w stójce jest całkiem ruchliwy oraz dysponuje całkiem ciekawymi kombinacjami. Myślę że mimo wszystko Bryce może trafić go jakąś kontrą, bo Charles idzie przed siebie w większości będąc odsłoniętym. W klinczu Charles ma mocną kontrolę i jest zdecydowanie aktywnym zawodnikiem. Jest to mimo wszystko zawodnik inicjujący parter który jest według mnie w mniejszości, bo ten lepiej czuje się będąc w pozycji dolnej.
Jeżeli chodzi o niebieski narożnik, to o stójce Bryce Mitchella mogę powiedzieć tylko to, że ma całkiem mocny cios oraz jest bardzo szybki przez co jest nieuchwtny dla swoich rywali. Teraz o jego ulubionej płaczyźnie. Mitchell to świetny grappler mający jedne z najlepszych poddań w UFC co pokazał z Mattem Saylesem (8-3) poddając go po raz drugi w ciągu 25 lat UFC twisterrem. Ma świetne obalenia, potwornie zaskakujące kontry w parterze oraz całkiem dobre zapasy.

Podsumowanie:
W stójce według mnie będzie to walka na korzyść Rosy. Powinien trafiać niepokonanego rywala mocnymi kombinacjami, mimo wszystko trzeba zobaczyć jak jego młodszy rywal progresuje w tej płaszczyźnie. Mam z tyłu głowy natomiast, że Bryce może po raz któryś zaskoczyć swoim mocnym ciosem i właśnie w sytuacje którą omawiałem wcześniej może trafić rywala który będzie szedł przed siebie. Charles ma ciekawy styl walki w stójce, dlatego że więcej on kopie i może ograniczyć ruchy swojego potwornie szybkiego rywala lowkickami. „Thug Nasty” natomiast będzie pewnie chciał inicjować swoją ulubioną płaszczyzne czyli parter choć nie zdziwi mnie jeżeli będzie chciał również klinczować ale ta płaszczyzna bardziej stoi po stronie starszego rywala. Oby dwaj zawodnicy są według mnie lepsi z dołu, gdzie umieją kręcić świetne poddania. Jestem ciekaw natomiast jak będzie wyglądała trzecia runda, gdyż oboje są na całkiem podobnym poziomie jezeli chodzi o cardio. Wydaje mi się mimo wszystko że 29-28 wygra tę walkę młodszy zawodnik, podtrzymując passę dwunastu wygranych z rzędu. Mitchell powinien wygrać pierwsze dwie rundy, a „Boston Strong” powinien nie dawać się sprowadzać i punktować rywala w stójce w ostatniej fazie tego starcia. Typuję Bryce Mitchella, ale nie zdziwi mnie w żaden sposób jeżeli ta walka pójdzie w stronę starszego zawodnika. Mimo to uważam że będzie to świetne widowisko a co do pierwszym dwóch rund, tam Bryce powinien sprowadzać rywala chociaż na jego miejscu uważałbym na takie techniki jak balacha, którą ostatnio wykręcił jego rywal. Jeżeli walka miała by się zakończyć przed czasem, to wtedy typowałbym Charlesa przez TKO w 3 rundzie.

Typ: Bryce Mitchell przez decyzję sędziów (29-28).

Wygrana Bryce Mitchella – 60%.
Zakończenie walki decyzją – 60%.
Zakończenie walki przez czasem – 40%.

Kursy buchmacherskie:
Charles Rosa – 2.40
Bryce Mitchell – 1.57

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.