Kontakt:

Analizy UFC 249 – Ryan Spann vs Sam Alvey. (1/12)

Spann vs Alvey poster

Siemanko! Witam was w małej serii gdzie przeanalizuje walki z dzisiejszej gali UFC 249. Od 7:00 do 19:00 będą pojawiały się analizy. O 20:00 zakończymy ten cykl typowaniem redakcyjnym!

Ryan Spann (17-5) vs Sam Alvey (33-13)

Zacznijmy od czerwonego narożnika. Ryan Spann czyli zawodnik który w tej walce będzie zdecydoanie przeważał gabaretami, to świetny striker z potwornie mocnym ciosem oraz średnimi zapasami. W tej walce szczęka Sama Alveya, która jest bardzo średnia a pokazał to między innymi Antonio Nogueira (23-9) czy Jimmy Crute (11-1) i zasięg który posiada a wynosi on ponad dwa metry dają mu potwornie duże szanse na nokaut.
Niebieski narożnik, czyli Sam Alvey to zawodnik który swoje lata w tym sporcie ma już za sobą, lecz mimo to jest niebezpieczny dla każdego rywala. Tak jak wspomniałem pisząc o „SuperManie” ma on bardzo średnią wytrzymałość szczęki. Myślę że nie da on rady obalić rywala, ale jeżeli już to zrobi powinien skontrolować walkę choć nie zdziwi mnie jeżeli natknie się na poddanie typu gilotyna, co ostatnio przedstawił na gali z Polką Joanną Jędrzejczyk (16-4) Spann, poddając niespodziewanie Devina Clarka (11-4).

Podsumowanie:
Jest to jest z najłatwiejszych do wytypowania walk na tej gali według mnie. Jeszcze pare lat temu Sam Alvey byłby moim zdecydowanym faworytem patrząc na to jaką formę prezentował w walce z m.in Alexem Nicholsonem (14-9) czy rodakiem Marcinem Prachnio (13-4). Dziś natomiast uważam że Spann zrobi robotę kontrując pierwsze ciosy Alveya długimi ciosami prostami i pod presją ciosów Sam powinien paść, a tam „SuperMan” użyje swojego ground and pound które ma na wysokim poziomie i zakończy tę walkę przez KO/TKO w pierwszej rundzie.
Typ: Ryan Spann przez KO/TKO w 1 rundzie.

Wygrana Ryana Spanna – 85%.
Zakończenie walki przez KO/TKO – 95%.
Zakończenie walki w pierwszej rundzie – 60%.

Kursy Buchmacherskie:
Ryan Spann – 1.25
Sam Alvey – 4.00

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.