Kontakt:

Klatko – ringowe szlagiery, czyli utwory zagrzewające wojowników do walki! część 2

17300872_101

Pandemia koronawirusa sparaliżowała niemal cały sportowo – rozrywkowy świat. Wydarzenia zostają odwoływane, szkoły zamykane, a wszelka rozrywka ogranicza się do starych powtórek filmów, meczów, czy gal. Polish Fighters właśnie w odniesieniu do tego ostatniego postanowili przybliżyć wam utwory, które towarzyszą zawodnikom przy wyjściu do ringu, czy klatki oraz genezę, dlaczego w przypadku każdego z nich jest to taki, a nie inny utwór. Zapraszamy na drugą odsłonę klatko – ringowych szlagierów.

6. AC/DC – Hells Bells – Vitaly Klitschko boks (45-2)

Doktor Żelazna Pięść był słynny nie tylko ze względu na deklasowanie swoich rywali na bokserskich ringach. Klitschko zasłynął także majestatyczną oprawą, jaka towarzyszyła mu podczas wejścia do ringu. Ogromny dzwon wiszący pod dachem hali i klasyczny, rockowy utwór skomponowany przez pionierów tego gatunku, czyli australijski zespół AC/DC. Podczas takiej zapowiedzi, każdy rywal wiedział, że właśnie biją dla niego piekielne dzwony.

AC/DC – Hells Bells

7. Bezczel – Żywioł – Tyberiusz Kowalczyk (3-1) – KSW 39

Raper napisał ten utwór specjalnie dla Tyberiana przy okazji jego występu na gali KSW 39 Colosseum. Nawiązaniem do tytułu tej gali są słowa „To już nie ulica, pieprzone coloseum”. Artysta wymienia również skład zawodnika; „Tyberian team – Tyberiusz Kowalczyk, Artur Gwóźdź, Bartek Batra”. Od czasu walki z Mariuszem Pudzianowskim (13-7-0-1) Tyberiusz nie pojawił się ponownie w klatce z powodu wielu kontuzji.

Bezczel – Żywioł

8. Metallica – For Whom The Bell Tolls – Srđan Marović (4-1) – KSW 52

Chorwat debiutu w organizacji KSW nie może zaliczyć do udanych, bo Michał Włodarek (8-2) odprawił go już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. Mimo słabej dyspozycji Srđan miał bardzo efektowne wejście do klatki, bo odbyło się ono przy akompaniamencie legendarnego zespołu Metallica. Wykrzykiwane w refrenie przez Jamesa Hetfielda słowa „Komu bije dzwon?” przyniosły niestety dla Marovicia efekt odwrotny do zamierzonego.

Metallica – For Whom The Bell Tolls

9.  Jorge Quintero – 300 Violin Orchestra – Fernando Rodrigues Jr. (12-7) – KSW 37, KSW 39, KSW 41, KSW 47

Fernando Rodrigues podczas gali KSW 37 sprawił jedną z największych sensacji w historii polskiej organizacji, pokonując ówczesnego mistrza Karola Bedorfa (15-5). Były mistrz wdarł się do świadomości polskich fanów tak mocno, że kiedy tylko słyszeli oni słynną symfonię Jorge Quintero na myśl przychodziło tylko jedno nazwisko – nowy mistrz Fernando Rodrigues. Chwała Brazylijczyka nie trwała jednak długo. Błyskawiczne porażki z rąk Marcina Różalskiego (7-4) w 16 sekund oraz Michała Andryszaka (20-8) w 26 sekund oddaliły go od występów w organizacji. Santo Forte odbudował się zwycięstwem nad Jamesem McSweeneyem (15-18), zdobywając pas Superior Challenge, co pozwoliło mu otrzymać jeszcze jedną szansę od polskiej organizacji. Satoshi Iishi (23-11-1), z którym mierzył się Rodrigues, okazał się jednak lepszy na pełnym dystansie, chociaż werdykt do dziś budzi spore kontrowersje, bo była to decyzja niejednogłośna. Kolejne porażki z debiutującym wówczas w MMA Kirillem Kornilovem (4-0) oraz ostatnia z Sergeiem Kharitonovem (31-8-0-2) wydają się oddalać sympatycznego Fernando od KSW na zawsze.

Jorge Quintero – 300 Violin Orchestra

10. Maino – Remember My Name – Michał Michalski (8-4) – FEN 9, FEN 12, KSW 48, KSW 52

Dla wielu zawodników utwór na wejście do klatki stanowi swego rodzaju talizman. Nie inaczej jest w przypadku Michała Michalskiego, który do utworu Maino wchodził już niejedokrotnie. Zapytany przez nas o genezę wyboru właśnie tego kawałka Michalski odpowiedział;

„Wiele razy wychodziłem do Remember My Name. To jest tak naprawdę moja nuta. Podczas wszystkich walk na Fenie wychodziłem do tego, aż do przegranej z Gallonem. Tam na chwilę odszedłem od tego i od chyba dwóch, czy trzech walk wróciłem z powrotem do Remember My Name, ona mi tak najbardziej podchodzi na wejście. Dobrze mi się kojarzy. Często wygrywam po tej nucie, raz tylko przegrałem. Dobrze mi się kojarzy, jest kojarzona ze mną, także dobrze się czuję jak ta piosenka mnie wyprowadza.”

Maino – Remember My Name

Cały wywiad z Michałem Michalskim dostępny tutaj:

Pierwsza i trzecia część dostępne są tutaj:

Klatko – ringowe szlagiery, czyli utwory zagrzewające wojowników do walki! część 1

Klatko – ringowe szlagiery, czyli utwory zagrzewające wojowników do walki! część 3

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.