Kontakt:

Klatko – ringowe szlagiery, czyli utwory zagrzewające wojowników do walki! część 3

20051015action33.jpg

Pandemia koronawirusa powoduje, że stare filmy, mecze, czy gale przeżywają istny renesans. Polish Fighters wychodzą temu naprzeciw, przypominając wam najlepsze utwory, przy jakich wychodzą zawodnicy do swoich pojedynków. Zapraszamy na trzecią część klatko-ringowych szlagierów!

11. Funky Polak – Pamiętaj – Tomasz Adamek (53-6) boks.

Kultowy utwór polskiego rapera przez lata towarzyszył Tomaszowi Adamkowi podczas jego najważniejszych walk. Utwór „Pamiętaj” wybrzmiewał w największych halach i stadionach świata, między innymi przed walką ze Steve’em Cunninghamem (29-9-1), kiedy to Polak zdobył mistrzostwo świata IBF w 2008 roku, czy to przed walką z Vitalijem Klitschko (45-2), kiedy Tomek próbował odebrać Ukraińcowi mistrzostwo świata WBC, w wadze ciężkiej. Nie dziwne więc, że słysząc, chociażby wers refrenu, od razu na myśl przychodzą walki popularnego „Górala”.

Funky Polak – Pamiętaj

https://www.youtube.com/watch?v=yLNQ7O0nWo4

12. Thin Lizzy – Whiskey In The Jar – Chris Fields (12-8-1) – KSW 40, KSW 44

Doświadczony Irlandczyk efektownie przywitał się z KSW, dominując na pełnym dystansie Michała „Sztangę” Fijałkę (16-7-1), podczas 40 edycji KSW w stolicy swojej ojczyzny, Dublinie. Kolejny pojedynek miał stoczyć na 42 gali, przeciwko Marcinowi Wójcikowi (12-7), jednak ogromna śnieżyca sparaliżowała lotniczy ruch, co wykluczyło Chrisa z udziału w gali.  Następna szansa nadarzyła się w czerwcu 2018 roku, kiedy to jego rywalem został były zawodnik UFC, Wagner Prado (15-4-1-1). Podczas KSW 44 Brazylijczyk odprawił Fieldsa w drugiej rundzie ciosami w parterze, co jak dotychczas skutecznie oddaliło doświadczonego Irlandczyka od polskiej organizacji. Ostatnimi czasy wypłynęła informacja, iż „The Housewives’ Choice” pragnie stoczyć ostatnią walkę w karierze, podczas gali UFC w Dublinie. Do obu walk w KSW Fields wychodził przy akompaniamencie legendarnej, Irlandziej grupy Thin Lizzy, której gitarzystą był między innymi Gary Moore.

Thin Lizzy – Whiskey In The Jar

13. MONSTA – Holdin’ On (Skrillex & Nero Remix) – Martin Chuděj (4-8) – FEN 14, FEN 17

Popularny swego czasu, za sprawą organizacji Fight Exclusive Night Czech, mimo ujemnego rekordu, w organizacji wygrał jedną walkę z Akopem Szostakiem (3-3-0-1), w pierwszej rundzie, podczas gali FEN 14. Podczas 17 gali stoczył niezwykle chaotyczny, przegrany w pierwszej rundzie bój z Michałem Wlazło. Podczas obu walk towarzyszył mu utwór przerobiony przez znanego, amerykańskiego DJ’a Sonny’ego Moore’a, znanego szerzej jako Skrillex.

14. Pregador Luo & Trazendo Arca – Já Posso Suportar – Kleber Koike Erbst – KSW 30, KSW 33, KSW 36, KSW 39, KSW 41, KSW 44, KSW 46

Japońsko-brazylijski geometra z Shizuoki jest byłym mistrzem KSW w wadze piórkowej. Pas odebrał z rąk Marcina Wrzoska (14-6) na KSW 39. Swoim efektownym, magicznym wręcz parterem rozkochał w sobie polską publiczność. Z tego też powodu okrzyknięty został „Gandalfem parteru”. Wydawało się, że Kleber pozostanie mistrzem KSW przez lata, jednak pas stracił, zanim w ogóle zdołał go obronić, bo przed drugą walką z Arturem Sowińskim (20-11-0-1) nie wypełnił limitu wagowego. W 2018 czekał go kolejny rewanż tym razem z Wrzoskiem. Polak doznał kontuzji, a na zastępstwo wskoczył Marian Ziółkowski (21-7-1-1). Wielu ekspertów przewidywało, że „Golden Boy” jest pierwszym, który zdoła przeciwstawić się Jiu-jitsu Erbsta. Jakże wielkie było ich zdziwienie, kiedy Japończyk w mgnieniu oka przeszedł z trójkąta do balachy, poddając Polaka. Ostatni występ Klebera miał miejsce podczas KSW 46, w Gliwicach. Stawką starcia ponownie był pas, a poziom rywala po raz kolejny poszedł w górę. Wyzwanie rzucił mu mistrz kategorii lekkiej, Mateusz Gamrot (15-0-0-1). Po pięciu rundach lepszy okazał się „Gamer”, tym samym zostając pierwszym w historii KSW podwójnym mistrzem. Kleber dołączył do organizacji ONE Championship, ponieważ z informacji, jakie udało nam się ustalić, miał otrzymywać na nowym kontrakcie mniejsze honorarium, za każdą walkę.

Tekst piosenki niesie niezwykle, głęboki, religijny przekaz. Traktuje o udrękach, z jakimi człowiek musi się zmierzyć podczas życiowej wędrówki, jednak człowiek jest domem, w którym zamieszkał Bóg, dzięki czemu można znieść bóle i wojny tego świata. Na koniec utworu można usłyszeć biblijny cytat: „Większy jest Ten Duch, który w was jest, od tego, który jest w świecie.”

Pregador Luo & Trazendo Arca – Já Posso Suportar

15. Metallica – Enter Sandman – Artur Drążek (5-4) – EFN ’17, Ragnarok MMA 2, Slugfest 1, Wieczór Gladiatorów, Wieczór Wojowników Grappling Edition 2

Zawodnik pochodzący z Aleksandrowa Kujawskiego w swojej karierze toczył walki dla takich organizacji jak EFN, TFL, Ragnarok MMA, czy Slugfest. Reprezentant XYZ Fight Academy Bydgoszcz, w 2012 roku stoczył walkę z byłym mistrzem KSW, Marcinem Wrzoskiem, a oprócz startów w MMA walczy, bądź walczył między innymi w formułach grapplingowych, czy Viet Vo Dao. 27 – letni członek Artnox Fight Sport jest również jednym z trenerów uczestnika programu Tylko Jeden, Bartłomieja Gładkowicza (6-0). W wywiadzie z Arturem na łamach naszego portalu zapytaliśmy go o genezę wyboru właśnie tego utworu.

„Dlaczego ten utwór? Może nie ma tu jakiejś wielkiej ideologii, po prostu podobał mi się zawsze ten utwór, nakręca mnie, dlatego często właśnie wychodzę przy nim.”

Metallica – Enter Sandman

Cały wywiad z Arturem możecie obejrzeć tutaj:

Zapraszamy również na dwie, pierwsze części naszej serii poniżej!

Klatko – ringowe szlagiery, czyli utwory zagrzewające wojowników do walki! część 1

Klatko – ringowe szlagiery, czyli utwory zagrzewające wojowników do walki! część 2

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.