Kontakt:

Piotr Strus vs Rafał Haratyk – czyli walka o prym w ACA

Haratyk-vs-Strus-e1582014629600[1]

Podczas gali ACA 108 w Warszawie miało dojść do arcyciekawej konfrontacji  w wadze średniej Rafał Haratyk vs Piotr Strus. Z całą pewnością zestawienie dwóch, czołowych polskich fighterów rozpaliło publikę na Wisłą, a stawką tego pojedynku mógł być tytuł pretendenta do pasa ACA.

W drodze po pas

Dla Piotra Strusa miała być to kolejna walka dla ACA. Ulubieniec warszawskiej publiki z pewnością mógłby liczyć na wsparcie swoich kibiców. Tym bardziej, że ewentualne 3 z rzędu zwycięstwo prawdopodobnie pozwoliłoby mu uzyskać tytuł pretendenta do mistrzowskiego pasa ACA. Przypomnijmy, że po ponad 2-letniej absencji zawodowej Piotr wrócił do mma w doskonałym stylu. Odchodząc miał na koncie dwie remisowe walki z Abu Azaitarem i Jay’em Silvą, a także porażkę z Carlosem Vemolą.Już w pierwszej walce musiał mierzyć się z niedoszłym pretendentem do pasa KSW Michaiłem Tsarevem. Zaprezentował się znakomicie, nokautując ,,Samotnego Wilka”. Następna walka zawodnika z Warszawy została uznana za no contest, ale w kolejnych odniósł 3 wygrane z rzędu (w tym dwie przed czasem). Serię zwycięstw Piotra zakończył dopiero Albert Duraev w mistrzowskim boju. W kolejnym, niezwykle efektownym, boju Piotr uległ Ibragimovi Chuzhigaevovi. Po dwóch kolejnych zwycięstwach notowania tego fightera z pewnością są wysokie. Tym bardziej, że jest to niezwykle efektowny zawodnik.

Skuteczny do bólu

Z kolei niezwykle efektywny w klatce jest Rafał Haratyk. Zawodnik z Bielska-Białej obecnie notuje serię 5 wygranych z rzędu. Co więcej Rafał nie zaznał goryczy porażki od niespełna 4 lat. Ostatnim pogromcą tego fightera był zawodik KSW, były mistrz tej federacji Dricus Du Plessis. Wśród ostatnich ,,łupów” fightera trenującego na co dzień w Daas Berserkers Team Bielsko-Biała znaleźli się m.in. Marcin Naruszczka i Łuaksz Bieńkowski. Haratyk bardzo efektownie zadebiutował w ACA podczas gali w listopadzie 2019 roku, odnosząc zwyciestwo z Arbim Agujevem. Warto również podkreślić, że Rafał to zawodnik niezwykle stabilny i wielopłaszczyznowy. Doskonale radzi sobie w płaszczyznach parterowych i stójkowych, a także w zapasach. Wyróżnia się także dużą siłą, co przy efektownym stylu Strusa może zwiastować świetne widowisko.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.