Kontakt:

David Zawada powróci do OKTAGON MMA na lutowej gali w Oberhausen

GDWDuPbWkAA6mAJ

Podczas ostatniej gali Oktagonu w 2023 roku byliśmy świadkami zakończenia kariery przez świetnie znanego Martina Zawadę. Najwieksza Czesko-Słowacja organizacja poinformowała w poniedziałek o ponownym zatrudnieniu brata Martina – Davida Zawady. Pierwsza walka Davida Zawady po powrocie do Oktagon MMA odbędzie się w Niemieckim Oberhausen na gali z numerem 53, gdzie 10 lutego zmierzy się z Hojatem Khajevandem.

Zawodnik reprezentujący Niemcy zawalczył dla organizacji Ondreja Novotnego w 2022 roku pokonując na trzydziestej trzeciej gali Erhana Kartala przez przerwanie lekarskie po pierwszej rundzie. Popularny „Sagat” może być kojarzony przez polskich fanów ze swoich występów dla KSW, gdzie mierzył się między innymi z Borysem Mańkowskim, Maciejem Jewtuszko oraz Michałem Michalskim.

Rozpędzony serią pięciu zwycięstw Zawada podpisał kontrakt z UFC. Jednakże w najlepszej organizacji na świecie nie poszło mu najlepiej i pożegnał się z Amerykańską federacją z rekordem 1-4. Nie była to jednakże ostatnia próba zawojowania przez Zawadę rynku Amerykańskiego. W 2023 roku podpisał umowę z PFL gdzie stoczył swoje dwa ostatnie pojedynki, które niestety przegrywał w pierwszych rundach.

Hojat Khajevand obecnie posiada świetną serię trzech wygranych. Większość swoich wygranych walk kończył przed czasem, co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów.  W swoim ostatnim boju na Oktagon 44 poddał Zdenka Polivkę.

źródło: Twitter

 

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.