Kontakt:

KSW 87 – zapowiedź gali!

dqkv103sa1d6d1l

Październikowa gala KSW po raz kolejny odbędzie się za granicami naszego kraju. Tym razem rywalizacja przenosi się do Czech, gdzie w walce wieczoru reprezentant gospodarzy Michal Martinek zmierzy się z Darko Stosićem. Jak redakcja mma24 prognozuje przebieg gali i poszczególnych pojedynków?

Michal Martinek – Darko Stosić

W main evencie KSW 87 dojdzie do walki Michala Martinka z Darko Stosićem. Reprezentant Czech będzie walczył przed własną publicznością, co potencjalnie może przemawiać na jego korzyść. W dotychczasowej karierze Martinek zanotował 10 wygranych, a także 4 porażki. Swój debiut w federacji KSW w zanotował dokładnie 18 czerwca 2022 roku. Czech do tej pory stoczył 2 walki, w których zanotował jedno zwycięstwo, a także jedną porażkę.

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Darko Stosić, czyli Serb, który walczy dla federacji w od 2021 roku. Wcześniej Stosić rywalizował w UFC, ale passa 3 porażek z rzędu zakończyła tam jego karierę. Co ciekawe, w swoim ostatnim starciu dla federacji UFC Stosić przegrał z Jamahalem Hillem, który aktualnie jest w czołówce rankingów UFC w swojej kategorii wagowej. Serb jest bardziej doświadczonym zawodnikiem od swojego rywala, dlatego też nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie, a także redakcja portalu mma24 uważa go za faworyta. Stosić w swojej karierze walczył po prostu z lepszymi przeciwnikami, a dodatkowo Ma na koncie 18 wygranych i 6 porażek. Najwięcej walk z udziałem tego zawodnika zakończyło się przed czasem, ponieważ z 24 stoczonych rywalizacji aż 16 nie doszło do decyzji sędziów. 13 razy wygrywał w ten sposób, a 3 razy przegrywał. Do tej pory jedyną porażką tego zawodnika w ramach KSW jest przegrana z Philipem De Friesem. Z Brytyjczykiem do tej pory żaden z zawodników nie był w stanie sobie poradzić w federacji KSW, więc akurat to nie jest powodem do wstydu. KSW typy na wygrane De Friesa do tej pory weszły ze 100% skutecznością.

Zobacz jak prezentuje się ranking polskiego MMA.

Walki w kategorii ciężkiej z reguły bywają spektakularne, a siła ciosu waży niezwykle dużo. Tym samym interesującą opcją do obstawiania w zakładach bukmacherskich może być tutaj propozycja na skończenie walki przed czasem. Aż 16 z 24 walk z udziałem Darko Stosića zakończyło się w ten sposób. Redakcja mma24 uważa, że będzie to dobry typ na main event KSW. Statystyki obu zawodników, które są dostępne na poniższej infografice, potwierdzają, że finisz przed czasem jest tutaj prawdopodobnym zakończeniem, a w wadze ciężkiej każdy cios waży zdecydowanie więcej, co zwiększa szanse na potencjalny nokaut.


Statystyki – main event:

  • Stosić przegrał tylko jedną walkę w KSW.

  • 16 z 24 walk Serba zakończyło się przed czasem.

  • Martinek ma bilans 1 wygranej i 1 porażki w KSW.

  • Stosić wygrał 12 walk przez KO/TKO.

  • Martinek 60% swoich zwycięstw zaliczył przez KO/TKO.

Leo Brichta – Roman Szymański

W co-main evencie gali KSW 87 również powinno być bardzo ciekawie. Roman Szymański po swoim ostatnim spektakularnym pojedynku, w którym jednak przegrał z Valeriu Mirceą wraca do oktagonu. Jego kolejnym rywalem będzie czeski zawodnik, czyli Leo Brichta. Polak jest oczywiście bardziej doświadczonym fighterem, który stoczył już 24 zawodowe pojedynki. Dodatkowo większa część tego bilansu to walki stoczone w federacji KSW. Jego rywal do tej pory zanotował zaledwie jedną walkę w KSW, ale rozpoczął od wygranej. Typy na KSW wskazują na przewagę Polaka we wstępnych kursach.

Roman Szymański w swoim dotychczasowym bilansie ma 17 wygranych i 7 porażek. Większość zwycięstw Polaka miała miejsce przez decyzję sędziów. Łącznie aż 53% jego wygranych zostało zanotowanych właśnie w ten sposób. Dla porównania Szymański 8 razy kończył swoje walki zwycięstwem przed czasem, gdzie po 4 razy zwyciężał przez poddanie i KO/TKO. Jeśli chodzi o bilans porażek Polaka, to nie można powiedzieć, aby dysponował on stalową szczęką, ponieważ aż 4 razy na 7 pojedynków przegrywał przed czasem. Idąc dalej z analizą tego bilansu – 3 z 4 porażek to przegrane z KO/TKO.

Leo Brichta do tej pory 15 razy wychodził do oktagonu. Czech zanotował w tym czasie 11 wygranych, 1 non-contest i 3 porażki. W ostatnim czasie jest to zawodnik, który znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji, ponieważ zanotował 8 walk z rzędu bez porażki. W tym czasie aż 7 z nich zakończyło się triumfem. Brichta najczęściej wygrywał przez KO/TKO, a zaledwie 2 wygrane tego zawodnika miały miejsce po decyzji sędziów. Można się więc spodziewać, że również w najbliższym pojedynku przed własną publicznością postara się w spektakularny sposób pokonać Romana Szymańskiego. Z 3 porażek tego zawodnika aż 2 miały miejsce przez poddanie, więc być może Polak postara się o zakończenie starcia w ten sposób.


Statystyki co-main event:

  • Roman Szymański przegrał ostatnią walkę na KSW.

  • Szymański ma na koncie 17 wygranych i 7 porażek.

  • Brichta do tej pory wygrał 11 z 14 zawodowych walk.

  • Roman Szymański triumfował w 4 z 5 poprzednich starć na KSW.

Co redaktorzy portalu mma24 uważają na temat tego pojedynku? Kursy bukmacherskie i typy na KSW, które są już gotowe na ten pojedynek, pokazują, że zdecydowanym faworytem jest reprezentant Polski. Roman Szymański stoczył więcej walk dla federacji KSW i ma większe doświadczenie. Dodatkowo Polak rywalizował w swojej karierze ze zdecydowanie lepszymi przeciwnikami niż jego najbliższy rywal. Statystyki obu tych fighterów nieco się wykluczają, ponieważ reprezentant Czech najwięcej razy wygrywał przed czasem, a Polak po decyzjach sędziów. W tym przypadku redaktorzy mma24 uważają, że nie ma co się rozdrabniać i warto wytypować wygraną Polaka bez dodawania opcji związanych z wygraną przed czasem czy też po decyzji. Ostatni pojedynek z udziałem Romana Szymańskiego był niezwykle spektakularny, ale zakończył się porażką Polaka. Wydaje się jednak, że kolejny przeciwnik powinien być jednak łatwiejszym rywalem niż Valeriu Mircea, dlatego proponujemy KSW typy na wygraną Romka Szymańskiego!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.