Kontakt:

Pierwszy amatorski turniej kategorii koguciej na gali SBS 3 w Szczecinie

PIESC

Organizacja Seaside BattleS MMA już w czerwcu rozpocznie turniej w kategorii koguciej, którego zwycięzca zostanie pierwszym w historii istnienia SBS-u amatorskim mistrzem.

Półfinały turnieju odbędą się na gali SBS3 w Szczecinie, a zwycięzcy swoich pojedynków swój finałowy pojedynek odbędą na kolejnej gali. Jest to wyjątkowy moment w historii organizacji Seaside BattleS MMA, ponieważ po raz pierwszy zostanie wyłoniony mistrz.

W pierwszym półfinałowym pojedynku zmierzą się dwaj lokalni zawodnicy – Karol Szczepański (Berserkers Team Szczecin) oraz Bartosz Krogulec (West Coast Team Świnoujście).

Szczepański swój debiut w formule semi-pro miał podczas ubiegłorocznej gali Envio Fight Night. Od razu został rzucony na głęboką wodę, ponieważ zmierzył się z jednym z najlepszych zawodników swojej kategorii w Europie, Ilmanem Didaevem. Szczecinianin przegrał swój pojedynek, ale pokazał się z dobrej strony i dostał szansę od organizacji SBS.

Krogulec swoje umiejętności szlifował na zawodach ALMMA i zwyciężył on chociażby podczas ALMMA 192 o Puchar Bydgoszczy. Teraz poprzeczka została postawiona znacznie wyżej, ale Bartosz to znany lokalny wojownik i wszystkie osoby, które go znają wiedzą, że nie można go w żaden sposób stawiać w roli underdoga.

W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Kamil Kaczmarek (Przemol Boxing Team Gryfice) oraz Piotr Lizakowski (Akademia Sportów Walki Wilanów).

Kaczmarek jest doświadczonym zawodnikiem sportów walki, a jego rekord w amatorskim MMA wynosi 9-2. Oprócz tego jest to były reprezentant kadry Polski w boksie amatorskim, a do jego największych sukcesów z pewnością należy ćwierćfinał Mistrzostw Europy 2021.

Piotr Lizakowski trenuje w jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w ostatnim czasie – Akademii Sportów Walki Wilanów – pod okiem samego Mirosława Oknińskiego. W trakcie swojej przygody z MMA dorobił się rekordu 10-6 i mierzył się z takimi zawodnikami jak wspomniany wcześniej Didaev czy walczący zawodowo Jakub Drozdowski.

Turniej o tytuł pierwszego amatorskiego mistrza organizacji SBS zapowiada się niezwykle ciekawy i już ostrzymy sobie zęby na te pojedynki. Trofeum dla zwycięzcy zostanie przedstawione w najbliższym czasie.

Aktualna karta walk:
81,0 kg: Michał Młynarczyk vs TBA (K1)
70,3 kg: Sebastian Napierajczyk vs TBA (MMA Pro)
77,0 kg: Maciej Drozdowski vs TBA (Boks)
65,8 kg: Dominik Mazur vs TBA (MMA Semi Pro)
61,2 kg: Kamil Kaczmarek vs Piotr Lizakowski (MMA Semi Pro) – półfinał turnieju o amatorskiego mistrza
61,2 kg: Karol Szczepański vs Bartosz Krogulec (MMA Semi Pro) – półfinał turnieju o amatorskiego mistrza

Informacja prasowa

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.