Kontakt:

Karolina Kowalkiewcz zmierzy się z Vanessą Demopoulos na majowej gali UFC

Fph9XUwWIAEOXND

Nasz rodaczka Karolina Kowalkiewicz niedawno wróciła na ścieżkę zwycięstw. Marcel Dorff poinformował na Twitterze, że Polka zawalczy na gali UFC zaplanowanej na 20. maja. Jej rywalką będzie Vanessa Demopoulos.

 

Karolina Kowalkiewicz jest byłą mistrzynią KSW w kategorii do 52 kilogramów. Po udanym występie w Incvicta FC podpisała upragniony kontrakt z UFC. W debiucie dla najlepszej organizacji świata wypunktowała Randę Markos. Następnie pokonała Heather Jo-Clark i Rose Namajunas.

Po tej świetnej serii dostała walkę o pas z Joanną Jędrzejczyk. Jednak ostatecznie Kowalkiewicz okazała się gorsza i przegrała na punkty. Po tej walce na UFC 212 przegrała już w 1. rundzie z Claudią Gadelhą. Następnie zaliczyła dwie wygrane pokonując Jodie Esquibell i Felice Herirg. Jednak kolejne nie były dla niej łaskawe ponieważ obecnie posiada niechlubną serią 5 porażek z rzędu, którą przerwała w czerwcu tego roku pokonując w rewanżu wspomnianą Felice Herrig.  W swoim ostatnim boju wypunktowała Silvanę Gomez Juarez.

Vanessa Demopoulos zadebiutowała w UFC w 2017, gdzie przegrała z JJ Aldrich. Wcześniej walczyła dla organizacji LFA. Obecnie posiada dwie wygrane z rzędu. W swoim poprzednim boju pokonała Marię Oliveirę.

źródło: Twitter
Fot. Marcell Dorf/Twitter

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.