Kontakt:

Doniesienia: Jan Błachowicz vs. Magomed Ankalaev na UFC 282

Jan Błachowicz, ANklaev

Od dłuższego czasu wielu fanów czeka na wiadomość o kolejnej walce naszego rodaka Jana Błachowicza. Na Twitterze dziennikarz portalu Combate Igor Meloto podał informację, że na grudniowej gali UFC 282 nasz rodak zmierzy się z Magomedem Ankalaev. Prawdopodobnie będzie to eliminator do walki o pas mistrzowski w wadze półciężkiej.

Jan Błachowicz bez wątpienia jest najlepszym polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. W swojej bogatej karierze stoczył wiele świetnych batalii. Dla Ultimate Fighting Championship walczy już od 2014 roku. Na UFC 253 w świetnym stylu pokonał przed czasem Dominicka Reyesa zdobywając pas w wadze półciężkiej. W pierwszej obronie zawalczył z czempionem dywizji do 84 kg Israelem Adesanyą, która pokonał przez decyzję sędziowską. Niestety kilka miesięcy po tym boju został poddany przez Glovera Teixeirę tracąc swoje trofeum. W tym roku przez TKO w 3. rundzie wygrał Aleksandarem Rakiciem.

 

Magomed Ankalaev może być znany polskiej publiczności z tego, że jakiś czas temu pokonał naszego rodaka Marcina Prachnio. Obecnie może się pochwalić serią 9 wygranych z rzędu. Większość swoich walk kończył przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów punktowych. W swoim ostatnim pojedynku na UFC 277 pokonał Anthony’ego Smitha.

Gala UFC 282 odbędzie się 10 grudnia w Las Vegas.

źródło: Twitter

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.