Kontakt:

„Wierzę w siłę swoich ciosów” – Radosław Paczuski przed KSW 73

radzio

Już 20 sierpnia na KSW 72 w Warszawie swój drugi pojedynek w klatce KSW stoczy jeden z najlepszych polskich kickbokserów Radosław Paczuski. Jego rywalem będzie Jason Radcliffe.

W wywiadzie dla KSW opowiedział czym są dla niego sporty walki i co jest jego motywacją

 „Zdecydowanie jest to pasja i styl życia. Gdyby ktoś się mnie zapytał, co chciałbym robić w życiu, gdyby nie trzeba było martwić się o pieniądze, powiedziałbym, że chcę walczyć, chcę być zawodnikiem. To jest coś, co mnie napędza, co powoduje, że rano chce mi się wstać i przepracować kolejny dzień. Po każdym treningu wychodzę zadowolony, szczególnie teraz, gdy uczę się ciągle nowych rzeczy w nowej dla mnie formule. Progres jest szybki i to sprawia mi dużo radości. Oczywiście zarobek jest też jednym z motywów walczenia, ale jest to tylko dodatkowa kwestia. Mam własny klub i z bratem prowadzimy kilka innych biznesów, więc mam z czego żyć. Walka jest czymś dodatkowym, pasją dającą spełnienie. Fajnie jest mieć coś takiego, co ciągnie cię do życia” – powiedział Radosław Paczuski.

Radosław Paczuski jest niepokonany od 8 lat. Walczył dla organizacji Fight Exclusive Night i DSF Kickboxing Challenge, gdzie sięgał po pasy mistrzowskie. W ostatnim boju w kickboxingu na gali HFO: Bank pokonał Ricardasa Kulisa. W 2019 roku rozpoczął przygodę z MMA. Od razu podpisał kontrakt z najlepszą organizacją w Europie jaką jest ACA. Obecnie w MMA nie doznał jeszcze goryczy porażki. Pokonywał on Jarosława Lecha, Damiana Ostępa i Daniela Płonkę. W tym roku związał się z KSW, a jego debiut odbył się na KSW 70, gdzie wygrał z Jasonem Wilnisem. 

Polak dodał, że zdaje sobie sprawę z doświadczenia najbliższego rywala i spodziewa się tego, że ten może go obalać, ale dodał, że jest na to jak najbardziej gotowy.

„On jest bardzo kompletnym zawodnikiem, byłym mistrzem Cage Warriors. W walce ma do zaoferowania wszystkie płaszczyzny. Jest silnym gościem, który dobrze radzi sobie w zapasach i w stójce. Widać, że jego najmocniejszą stroną są uderzenia, a bije bardzo mocno. Spodziewam się jednak, że jego taktyką na walkę może być chęć sprowadzenia mnie do parteru i szukania wygranej na macie. Będę na to gotowy. Na każdym treningu szykuję się na zawodnika, który będzie chciał mnie przewrócić. Dysponuję coraz lepszą obroną obaleń, coraz lepszym parterem, a do tego wierzę w siłę swoich ciosów, wierzę, że jestem w stanie go znokautować” – podsumował

źródło: KSW

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.