Kontakt:

Pudzian zawalczy o pas KSW? Michał Włodarek komentuje

Pudzian-zawalczy-O-PAS

Czy Mariusz „Pudzian” Pudzianowski otrzyma od KSW walkę o tytuł mistrzowski kategorii ciężkiej?

Po porażce Michała Kity z Ricardo Praselem zdaje się, iż KSW znalazło się w pewnym stopniu pod ścianą, ponieważ „MMAsakra” był głównym pretendentem do walki z Philipem De Friesem. Porażka oznaczała nic innego, jak spadek w rankingu, który w obliczu 4 zwycięstw „Pudziana” wygląda następująco:

Mistrz: Philip De Fries (21-6-0-1)

#1 – Darko Stosić (16-5)

#2 – Mariusz Pudzianowski (16-7-0-1)

#3 – Ricardo Prasel (12-3)

#4 – Michał Kita (21-14-1)

#5 – Michał Włodarek (8-3)

Rankingi zazwyczaj odczytujemy binarnie (0-1), kto jest pierwszy ten walczy o pas, jednak Stosić dopiero co stoczył pojedynek z De Friesem na KSW 67, odklepując ciosy w 5 rundzie. Po zwycięstwie Michała Kity nad Markiem Samociukiem na KSW 65 jasne stało się, iż od rewanżu z anglikiem dzieli go już naprawdę niewiele. Porażka z byłym bramkarzem Chelsea FC, Ricardo Praselem skomplikowała sytuację kolejnego pretendenta do granic możliwości. Dlaczego? W obliczu 4 wygranych Pudziana, do tego przed czasem to 45-letni były 5-cio krotny Mistrz świata Strong Man stał się głównym pretendentem, czy ktoś tego chce, czy nie. Tak mówi ranking. Prawdą jest, iż walczący głównie we freak fightach Erko Jun (4-2), judoka Nikola Milanović (0-1) oraz wcześniej niezweryfikowany Sergine Ousmane Dia „Bombardier” (2-1) nigdy nie byli skalpami pokroju na przykład Włodarka. Jedynym cennym nazwiskiem w tym zestawieniu jest Łukasz Jurkowski (17-12). Należy jednak pamiętać, iż „Juras” swoje pojedynki toczył głównie w kategorii do 93 kg, ponadto wchodził do klatki po kolejnej długiej przerwie, a jego okres przygotowawczy nie należał do tych najintensywniejszych.

Fakty są takie, iż:

Michał Kita (21-14-1) – seria 1 porażki z Ricardo Praselem (KSW 68).

Darko Stosić (16-5) – seria 1 porażki z Philipem De Friesem (KSW 67).

Marek Samociuk (3-2) – seria 1 porażki z Michałem Kitą (KSW 65).

Izuagbe Ugonoh (1-1) – seria jednej porażki z Markiem Samociukiem (KSW 60).

Bombardier (2-1) – seria jednej porażki z Mariuszem Pudzianowskim (KSW 64).

Guto Inocente (10-6) – seria dwóch zwycięstw poza KSW z Defu Monteiro (0-2), Alisonem Vincente (27-21), a w KSW poddany przez Michała Andryszaka.

Tomasz Sarara (1-0) – seria jednej wygranej nad Filipem Bradariciem (5-4).

Z całym szacunkiem do Tomasza Sarary oraz Guto Inocente, czy ktoś na dzień dzisiejszy brałby na poważnie ich w kontekście rozgrywki o pas?

Do całej sprawy odniósł się piąty w rankingu Michał Włodarek w wywiadzie na kanale WWF – Walki Według Filipa:

Patrząc tylko i wyłącznie na ranking. Michał Kita przegrał z Praselem, toteż czy ty uważasz, że Mariusz Pudzianowski zawalczy o pas z De Friesem?

Michał Włodarek: Myślę, że nie. Jeżeli będzie walka to chyba bardziej medialna, ale myślę że nie.

Źródło:

grafika: Filip Wiszniewski

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.