Kontakt:

„Kulkinio” vs Sokoudjou – czy polski widz byłby zainteresowany?

164243120_541076570208218_4520424010640811357_n

Legendarny „The African Assasin” kontra Wojciech „Kulkinio” Janusz. Dwóch widowiskowo walczących zawodników na gali w Polsce? To możliwe. Jednak czy polski kibic byłby tym zainteresowany?

Zacznijmy od tego, że kategoria półciężka w Polsce przeżywa spory kryzys. Owszem, to właśnie w tej wadze triumfy święci najlepszy zawodnik obecnie – Jan Błachowicz, ale na próżno szukać młodych następców. Łukasz Sudolski, Marcin Filipczak, Rafał Kijańczuk… Trudno wskazać wielu dobrze rokujących zawodników w tej kategorii wagowej.

W związku z tym potrzebne są walki głośne, emocjonujące, będące na wysokim poziomie sportowym. Właśnie taką walką mogłoby być starcie Wojtka Janusza z Rameau Thierry Sokoudjou. W tym wszystkim utwierdziły mnie słowa mojego redakcyjnego kolegi – Adriana Bolechowicza:

Jeśli chodzi walkę Wojtka Janusza z Thierrym Sokoudjou, uważam że byłoby to bardzo ciekawe starcie,na pewno. Oczywiście aspekty marketingowe, „Soko” świetnie walczył z „Jurasem”  na narodowym, był mistrzem KSW, pokonał Błachowicza. Te aspekty z przeszłości jego są tutaj bardzo cenne do budowania pewnej marki tego pojedynku, do budowanie fame’u. Natomiast ja nie zapominałbym mimo wszystko, że Sokoudjou jest cały czas aktywnym fighterem, silnym, zdecydowanym. Nie rozpatrywałbym więc tego w kategoriach „strzał marketingowy” ale patrzył też na te aspekty sportowe. Silny, duży jak na kategorię półciężką, na pewno większy od Wojtka Janusza i bez wątpienia jest dosyć wartościowym nazwiskiem w CV.

Swoją opinię wyraził także brat „Kulki” i organizator gali Seaside BattleS w Dziwnowie, Piotr Janusz:

Czy polski widz byłby zainteresowany? Zdecydowanie tak ! 36 letni zawodnik z walkami dla legendarnej organizacji Pride, UFC, KSW pogromca obecnego mistrza UFC Jana Błachowicza. Dodatni bilans walk. Efektowny styl walki , 68% zwycięstw przez KO, TKO. Myślę, że Polski kibic chętnie zechce obejrzeć takiego zawodnika ! W zestawieniu np. z „Kulkinio” ! PETARDA ! Marzenie ? Tak ! Trzeba je spełniać ! Dziwnów stałby się stolicą Polski na kilka dni. Dobry pomysł 🤛

Na koniec przybliżmy po krótce sylwetki obu zawodników:

Rameau „The African Assasin” Sokoudjou (19-18) – 37-letni zawodnik pochodzący z Kamerunu. Swoje najlepsze lata spędził tocząc walki dla takich organizacji jak Pride, UFC czy ADFC. Polskim fanom znany głównie z występów dla KSW, gdzie zdołał zdobyć pas mistrzowski. Najbardziej istotnymi walkami na polskiej ziemi są 2 pojedynki obecnym mistrzem UFC – Janem Błachowiczem. Warto dodać, że jedną z tych walk Sokoudjou wygrał.

Wojciech „Kulkinio” Janusz (10-6) – 30-letni zawodnik trenujący w klubie Berserkers Team Szczecin i BKS Olimp Szczecin. Od 2015 roku związany z federacją FightExclusiveNight, dla której stoczył 9 walk. W swoim dorobku ma pojedynki m.in. z Michałem Oleksiejczukiem czy Marcinem Wójcikiem.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.