Kontakt:

KSW 57: Droga Kacpra Koziorzębskiego i Marcina Krakowiaka do ostatniej gali KSW w tym roku!

bzq81j4kz856hakn5bixf45pjf9d42rv

W drugim pojedynku gali KSW 57 do okrągłej klatki powróci Kacper Koziorzębski, który świetnie zadebiutował w niej podczas sierpniowego wydarzenia największej marki MMA w Europie. Jego rywalem będzie znany  z reality show „Tylko Jeden”, Marcin Krakowiak.

Kacper Koziorzębski po raz pierwszy zawalczył pod skrzydłami KSW na gali KSW 54 i zmierzył się wówczas ze znanym ze swoich umiejętności grapplerskich Adamem Niedźwiedziem. Kacper świetnie wykorzystał swoje umiejętności stójkowe potężnie okopując lewą łydkę rywala. W drugiej rundzie starcia Adam Niedźwiedź miał coraz większe problemy z nogą. W końcu upadł na matę i nie dał rady już wstać. Koziorzębski przywitał się więc z fanami KSW w efektownym stylu. Było to jego czwarte zwycięstwo w karierze przez techniczny nokaut.

W przypadku Kacpra od samego debiutu widać było, że to płaszczyzna stójkowa jest jego ulubioną w MMA. Pierwsze dwie zawodowe walki wygrał przed czasem przez nokauty. W dwóch kolejnych bojach musiał uznać wyższość rywali. Te przegrane były jednak ostatnimi na dotychczasowej zawodowej drodze Kacpra. Trzy kolejne pojedynki zakończyły się dla niego wygranymi, co sprawiło, że w następnym boju wyszedł do jednego z największych wyzwań w karierze i walki na gali FEN z mocno faworyzowanym Szymonem Duszą. Kacper wykorzystał swoją szansę i wyszedł z tego pojedynku jako zwycięzca, a następnie wkroczył do świata KSW.

Kacper pozostaje niepokonany od roku 2017. Ma na swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu i z chęcią dopisze do rekordu kolejny tryumf.

Marcin Krakowiak w zawodowym MMA zadebiutował dosłownie dwa tygodnie później niż Kacper Koziorzębski. Dziś ma jednak na koncie trzy zawodowe walki więcej od swojego rywala. Gdy Marcin zaczynał trenować sporty walki, traktował to bardziej jako naukę samoobrony i nie przypuszczał, że ostatecznie sport ten stanie się jego sposobem na życie.

Reprezentant Octopus Łódź i Wolbórz do tej pory wygrał dziewięć walk i wszystkie zwycięskie boje kończył przed czasem. Jest też medalistą mistrzostw Polski BJJ, BJJ No Gi, zdobywcą pucharu Polski ADCC oraz pucharu Polski BJJ.

Zanim Marcin trafił do programu „Tylko Jeden” stoczył osiem pojedynków, w których tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Świetne starcia Krakowiaka otworzyły mu drzwi do programu, w którym doszedł do finału. Już w trakcie trwania show, po pokonaniu Pawła Kiełka, „Krakus” spotkał się dwukrotnie z Tomaszem Romanowskim, a ich trzyrundowa wojna z półfinału została okrzyknięta najlepszym pojedynkiem całego programu.

Po zakończeniu programu Marcin Krakowiak stoczył jeszcze jeden pojedynek. W walce na gali Armia Fight Night znokautował w pierwszej rundzie Łukasza Stanka.

Krakowiak potrafi zarówno nokautować, jak i poddawać swoich rywali. Koziorzębski głównie nokautuje przeciwników. Jak jednak potoczy się ich pojedynek w okrągłej klatce? Przekonamy się już 19 grudnia podczas gali KSW 57.

-KSWMMA.COM

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.