Kontakt:

Usyk vs Chisora – Typowanie z Kamilem Młodzińskim [Bokserski kącik #4]

Plakat-Usyk-Chisora

Już dzisiejszego wieczoru dojdzie do kapitalnie zapowiadającej się walki w wadze ciężkiej. Oleksandr Usyk (17-0) stanie przed pierwszym poważnym sprawdzianem w królewskiej kategorii wagowej. Jego rywalem będzie Dereck Chisora (32-9). Wraz z naszym ekspertem przygotowaliśmy typowanie.

Kamil Młodziński, zawodowy bokser, ekspert Polishfighters:

Moim zdecydowanym faworytem jest Usyk. Może nie ma jednego nokautującego ciosu, ale kumulacja wszystkich uderzeń, które zadaje, odkłada się w późniejszych rundach i myślę, że w drugiej części walki może wygrać przed czasem. Natomiast nie lekceważyłbym też Chisory,  bo jak dobrze wiemy, potrafi przetrwać najgorsze i wygrywać walki.

Mój typ: Usyk przez KO/TKO w 2 części walki

Radek:

Niepokonany król strategii i idący jak czołg Brytyjczyk. Ta walka może być kandydatem do jednej z lepszych w tym roku. Na papierze znacznym faworytem wydaje się Usyk. Powinien być szybszy, zwinniejszy i zadawać więcej ciosów niż Dereck. Myślę jednak, że były mistrz Wielkiej Brytanii może zaskoczyć i zwyciężyć w tej walce. Ukrainiec będzie mniejszy i pewnie jego ciosy będą mniej ważyć niż te, wyprowadzane przez Chisorę. Wyobrażam sobie, że pogromca Artura Szpilki ruszy od pierwszej rundy mocno na rywala, by jak najszybciej wyrządzić mu krzywdę i poszukać jakiegoś liczenia. Jeśli dobrze trafi, to Brytyjczyk może ten pojedynek zwyciężyć przez TKO i w stronę tego mało popularnego typy będę się skłaniać.

Mój typ: Dereck Chisora przez TKO w okolicy 4 rundy

Adrian:

Będzie się działo! Liczę na wielkie grzmoty w wykonaniu obu fighterów. Chisora to moim zdaniem typowy bokser wagi ciężkiej, czyli nieco ociężały, bazujący na sile fizycznej. Z kolei Usyk to obok Joshuy najlepszy technik w królewskiej dywizji. Jest szybki, bardzo dobrze porusza się na nogach i z pewnością będzie chciał zamęczyć rywala. Musi być nieuchwytny, bardzo mobilny, aby wygrać. Jeden cios może jednak przesądzić o zwycięstwie.

Mój typ: Usyk przez TKO/KO w 10 rundzie

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.