Kontakt:

„Trenowałam nieco boks, ale mnie to nie wciągnęło” – Justyna Haba o początkach kariery, walce z Karoliną Owczarz i innych aspektach przed KSW 56!

5dfe8820c5fa99_03605739

Podczas listopadowej gali KSW 56 w okrągłej klatce zadebiutuje Justyna Haba. Młoda zawodniczka z Rzeszowa ma za sobą trzy walki w zawodowym MMA, w tym dwie stoczone dla cenionej japońskiej organizacji Rizin. Co jednak ciekawe, Justyna z mieszanymi sztukami walki związała się dość przypadkowo.

– Gdy miałam 16 lat trenowałam nieco boks, ale mnie to nie wciągnęło. Dziś już właściwie nie pamiętam z jakiego powodu zaczęłam później przygodę z MMA. Pewnego dnia rozmawiałam z kolegą o tym, że fajnie byłoby spróbować. W ciągu kilku dni znaleźliśmy klub MMA w Rzeszowie i po pierwszym treningu byliśmy tam już codziennie. Miałam wtedy 21 lat.

Zanim jednak przyszedł czas na zawodowy debiut, Justyna spróbowała swoich sił na matach amatorskich.

– Przyznaję, że  długo z tym zwlekałam. Myślałam, że jeszcze za mało potrafię i muszę wiele się nauczyć. W końcu jednak stoczyłam kilka amatorskich pojedynków. Teraz na pewno podeszłabym do sprawy inaczej. Walki dają zdecydowanie większe doświadczenie niż same sparingi. W trakcie prawdziwego starcia można się więcej nauczyć i wiadomo, że lepiej to robić na początku startując właśnie amatorsko.

Zawodowy debiut nastąpił w roku 2018. Justyna od razu trafiła pod skrzydła japońskiej organizacji Rizin, gdzie stoczyła dwa pierwsze pojedynki.

– Nie myślałam wówczas, że kiedyś zawalczę zawodowo. Trenowałam dla siebie. Zupełnie niespodziewanie pojawiła się jednak propozycja z Rizin. Nie było się nad czym zastanawiać i z chęcią zdecydowałam się na walkę. Zawsze będę miała sentyment do tej organizacji, bo właśnie tam zawalczyłam zawodowo po raz pierwszy i odniosłam pierwsze zwycięstwo. Dodatkowo klimat tamtejszych gal jest niepowtarzalny. Miałam ogromne szczęście, że mogłam tam walczyć.

Po pojedynkach w Japonii Justyna stoczyłam bój w Polsce na gali Free Fight Federation i odniosła kolejne zawodowe zwycięstwo. Teraz natomiast zmierzy się z niepokonaną Karoliną Owczarz i szykuje się na mocną walkę.

– Trenując do tego pojedynku przygotowuję się bardzo przekrojowo, bo starcie może potoczyć się w każdej płaszczyźnie. Widać, że Karolina robi duże postępy. Wiem, że będzie dla mnie trudną przeciwniczką.

Do walki Justyny Haby z Karoliną Owczarz dojdzie już 14 listopada podczas gali KSW 56.

Galę KSW 56 można zobaczyć wyłącznie w systemie PPV. Start sprzedaży na KSWTV.com już 1 listopada.

-KSWMMA.COM

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.