Kontakt:

Wojciech Kawa o swojej karierze i walce Patryka Trytka! WYWIAD

Wojtek Kawa

Kawa

Dziś przygotowaliśmy dla was wywiad z Wojciechem Kawą. Zawodnik ze Szczecina jest jednym z ciekawszych zawodników walczących amatorsko. Cieszymy się, że mieliśmy okazję zadać kilka pytań kolejnemu dobrze rokującemu zawodnikowi.

Cześć Wojtek, co u Ciebie, kiedy możemy spodziewać się ciebie ponownie w oktagonie?

Witam Ciebie oraz czytelników wywiadu. Aktualnie wchodzę w ciężkie treningi i budowanie formy startowej. Mam kilka propozycji na jesień co do walki, lecz jeszcze nie mogę podzielić się konkretami.

W ubiegłym roku zaliczyłeś kilka udanych walk, np.na gali Gladiator Arena w semi-pro. Kiedy planujesz przejść na zawodowstwo?

Dokładnie, ubiegły rok był udany pod względem startów i nie tylko. Był to czas, w którym ukończyłem Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej i mogłem poświecić więcej czasu na treningi i przygotowania do walk. Planuje debiut zawodowy jeszcze w tym roku.

W klubie Berserkers Team możesz trenować z wieloma mocnymi zawodnikami o podobnej wadze. Są m.in. Oskar Szczepaniak czy Krzysztof Dobrzyński. Dużo dają ci treningi z nimi?

Klub Berserkers Team miał zawsze mocnych zawodników czy to w MMA czy w BJJ. Od jakiegoś czasu jest sporo lekkich, którzy walczą już jakiś czas zawodowo lub są na początku zawodowstwa tak jak ja. Wszyscy razem wspieramy się i pomagamy w przygotowaniach. Z Oskarem Szczepaniakiem i Krzysiem Dobrzyńskim ciężko codziennie trenujemy i cały czas się rozwijamy z czego bardzo się cieszę.

Zawodnicy ze Szczecina walczą w największych federacjach w Polsce, KSW, FEN, Babilon MMA. A ty gdzie siebie widzisz? Chciałbyś być na kontrakcie z KSW czy raczej celujesz w zagraniczne walki?

Będę dopiero debiutował zawodowo i myślę na razie tylko o swojej najbliższej walce. Można dużo gadać i snuć plany, lecz życie weryfikuje, i i tak rządzi się swoimi prawami. Powiem tylko ze mam duże ambicje i jeszcze większy głód, co będę chciał udowadniać w każdej walce i piąć się coraz wyżej.

Już w piątek na BABILON MMA zawalczy Patryk Trytek. Rywalem jest faworyzowany Igor Wojtas. Jak typujesz ten pojedynek?

Powiem tak. W jakiej płaszczyźnie walka by się nie znalazła, Patryk ją wygra przed czasem. Jest po prostu poziom wyżej od Igora, co zobaczycie już w piątek.

Jest jakiś zawodnik, na którym się wzorujesz?

Nigdy nie miałem jednego idola czy ulubionego stylu walki. Zawsze wybierałem sobie konkretne techniki, które mnie zainspirowały u danego zawodnika i próbowałem je wprowadzić do swojej gry. Kilka nazwisk jakie przychodzą mi teraz do głowy to: Anderson Silva, Israel Adesanya, Jorge Masvidal, Salahdine Parnasse.

Czy na koniec chciałbyś dodać coś od siebie?

Na koniec chciałbym podziękować Tobie za wywiad, podziękować swoim sponsorom i partnerom: Edil, RT Trans, Vitamin Clinic, Evil, Hiper-Glazur. Dziękuje i serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Wojtku, dziękujemy za poświęcony czas!

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.