Kontakt:

Chris Daukaus vs Parker Porter – Analizy UFC 252. (5/11)

Daukaus vs Porter

Chris Daukaus (8-3) vs Parker Porter (9-5)

Chris Daukaus to brawler. Idzie przed siebie i nie kalkuluje. Tylko jedna jego walka z jedenastu skończyła się decyzją i wtedy to Chris wygrał. Parter ma bardzo standardowy. Nie próbuje jakiś niecodziennych poddań ani nic w tym stylu, ale ma solidne ground and pound. Ogólnie jest bardzo silnym zawodnikiem a jego cardio i wytrzymałość również jest na wysokim
poziomie.

Parker Porter to całkiem solidny grappler. Ma on bardzo dobre poddania, silne ground and pound, zmienia pozycje i ogólnie jest całkiem mobilny w parterze jak na 118 KG. Kończy rywali przed czasem i prawie wszystkie wygrane walki skończył przed czasem. Cardio nie jest najgorsze, ale wytrzymałość bardzo średnia.

Podsumowanie:
Chris będzie najgroźniejszy w pierwszych minutach. Powinien atakować cioami prostymi oraz overhandami. Porter mimo średniego cardio nawet w póxnych etapach walki dysponuje mocnym ciosem. Jego tendencja do obalenia powinna mu pomóc wygrać tę walkę w parterze swoim firmowym ground and pound lub jakąś dźwignią typu kimura, której lubi używać. Walkę widzę w ten sposób – Chris idzie na rywala zdecydowanie atakując go sierpami oraz ciosami prostymi a ten skontruje go pod siatką obalając go i rozbijając w parterze. Myślę że to bardzo realny scenariusz ale nie wykluczam również tu czegoś w stylu szalona wymiana w stójce i trafienie ze strony jednego lub drugiego. Panowie ważą po prawie 120 kilogramów, więc wątpię że walka wyjdzie poza pierwszą rundę. Chris będzie najlepszy w stójce, za to Porter będzie wszechstronniejszy i w parterze będzie miał wielkie szanse poddać rywala. Przez ten argument typuję bardziej doświadczonego zawodnika przez KO/TKO w pierwszej rundzie.

Typ: Parker Porter – KO/TKO 1 runda. 

Rozłożenie szans: 
Kto wygra walke: (Porter vs Daukaus) 65-35
Kiedy zakończy się walka: (-1,5 vs + 1,5) 90-10
Przez co zakończy się walka: (KO/TKO vs SUB vs Decyzja) 50-40-10

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.