Kontakt:

Shamil Musaev – poznaj pretendenta do pasa KSW

gamrot-musaev

Shamil Musaev na gali KSW 54 stanie przed największym wyzwaniem w zawodowej karierze. Rywalem Rosjanina w walce o pas wagi lekkiej KSW będzie podwójny mistrz – Mateusz Gamrot. Co warto wiedzieć o Cichym Zabójcy przed tym starciem?

Shamil Musaev – początki kariery w mma

Shamil Musaev, a właściwe Шамиль Мусаев,  urodził się 8 stycznia 1994 roku w Mytiszczi (ok. 19 km. od Moskwy). W zawodowym mma Rosjanin zadebiutował w 2013 roku i do dziś nie zaznał goryczy porażki. Po trzech wygranych z rzędu, w tym dwóch zwycięstwach przez nokaut, trafił do jednej z największych organizacji mma w Europie – M1 Global. 

15 czerwca 2015 roku w swoim debiucie dla tej federacji pokonał Romana Mironenko, a 3 miesiące później okazał się lepszy od Maxima Grabovicha. Po tej walce Rosjanin stoczył 9 kolejnych walk, z których aż 8 kończył przed czasem. Cichy Zabójca – taki przydomek nosi 26-latek, na co dzień trenuje w klubie Golden Team. Zanim trafił do KSW walczył w Rosji i na Białorusi. Warto również podkreślić, że w przeszłości Shamil Musaev  toczył pojedynki zarówno w kategorii lekkiej, jak i półśredniej.

Shamil Musaev w KSW

Po serii 11 zawodowych zwycięstw Cichy Zabójca zadebiutował na polskiej scenie mma. Podczas gali KSW 48 w Lublinie Rosjanin zdominował ówczesnego mistrza TFL Huberta Szymajdę. Po krótkiej wymianie ciosów w stójce 26-latek doskonale wykorzystał swoją bazę zapaśniczą. Sprowadził Szymajdę do parteru i w tej płaszczyźnie zakończył pojedynek przez ciosy zadane w krucyfiksie.

https://twitter.com/i/status/1122194656610136064

Cichy Zabójca zakończył walkę z Szymajdą przez ciosy zadane w krucyfiksie  

W kolejnej walce dla federacji KSW zawodnik Golden Teamu mierzył się z byłym pretendentem do mistrzowskiego pasa Grzegorzem Szulakowskim. Rosjanin już w pierwszej rundzie zaskoczył rywala kapitalnym backfistem obrotowym, a po chwili dokończył dzieła zniszczenia uderzeniami pod siatką. Walka trwała 87 sekund!

https://twitter.com/i/status/1203642544946601984

Na gali KSW 52 Shamil Musaev znokautował Grzegorza Szulakowskiego

Czy taki scenariusz może powtórzyć się w walce z Mateuszem Gamrotem?

 Cichy Zabójca w liczbach

  • 14 wygranych walk
  • 0 porażek
  • 8 zwycięstw przez nokaut
  • 2 zwycięstwa przez poddane
  • 5:09 – tyle czasu Rosjanin spędził w klatce KSW
Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.