Kontakt:

Adam Niedźwiedź vs Kacper Koziorzębski – Droga do KSW 54

EfEjRSqWkAAgX7L-696×348

W drugim pojedynku gali KSW 54 dojdzie do niezwykle interesującego starcia dwóch czołowych zawodników kategorii półśredniej w Polsce. Dla obu będzie to debiut w organizacji KSW. Znany ze swoich umiejętności grapplerskich Adam Niedźwiedź zmierzy się w okrągłej klatce z niebezpiecznym stójkowiczem, Kacprem Koziorzębskim.

Adam Niedźwiedź początkowo zagłębiał się w świat mieszanych sztuk walki jako fan. Śledził gale KSW i z wolna kiełkowała w nim myśl o spróbowaniu swoich sił w tej dyscyplinie sportu. W roku 2012 Adam ruszył na matę i rozpoczął treningi brazylijskiego jiu-jitsu, ponieważ uznał, że będzie to świetna podstawa pod późniejsze treningi MMA. BJJ wciągnęło Niedźwiedzia na tyle mocno, że zaczął walczyć na turniejach. Dziś jest wielokrotnym medalistą lokalnych i międzynarodowych zawodów grapplingowych. Zdobył m.in. złoty medal na VI Pucharze Polski No Gi i srebrny medal na zawodach ADCC.

Dwa lata od rozpoczęcia treningów przyszedł czas na wymarzony start w zawodowym MMA. Adam wygrał w debiucie przez TKO, ale już w kolejnych bojach pokazał, że to właśnie płaszczyzna parterowa będzie jego najmocniejszą stroną. Zwyciężył w czterech z kolejnych sześciu walk, a wszystkie wygrane zanotował przed czasem poddając swoich rywali. Po tych sukcesach przyszła jednak przegrana i dłuższa przerwa od startów.

Adam powrócił do klatki w roku 2019 i w pięknym stylu poddał trójkątem rękoma Tomasza Terlikowskiego. W kolejny boju, do którego doszło w lipcu tego roku, ponownie zwyciężył swoją ulubioną techniką serwując rywalowi duszenie. Te wygrane otworzyły mu drzwi do organizacji KSW i spróbowania swoich sił w okrągłej klatce.

Kacper Koziorzębski swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął prawie dwa lata później niż Adam Niedźwiedź. Dziś ma jednak na koncie tylko dwa starcia mniej.

W przypadku Kacpra od samego debiutu widać było, że to płaszczyzna stójkowa jest jego ulubioną w MMA. Pierwsze dwie zawodowe walki wygrał przed czasem przez nokauty. W dwóch kolejnych bojach musiał jednak uznać wyższość swoich rywali. Te przegrane były jednak ostatnimi na dotychczasowej zawodowej drodze Kacpra. Trzy kolejne pojedynki zakończyły się dla niego wygranymi, co sprawiło, że w następnym boju wyszedł do swojego największego wyzwania w karierze i walki na gali FEN z mocno faworyzowanym Szymonem Duszą. Kacper wykorzystał swoją szansę i odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze.

Teraz Kacper Koziorzębski, który pozostaje niepokonany od roku 2017 podejmie się kolejnego wyzwania i walki z Adamem Niedźwiedziem. Mając na swoim koncie trzy wygrane przez nokauty, spróbuje swoich sił w boju z zawodnikiem, który lubi kończyć walki poddając rywali. Czy jednak rywalowi Koziorzębskiego uda się sprowadzić starcie do parteru i tam wygrać? A może to Kacper dopisze do swojego rekordu kolejne zwycięstwo przez nokaut?

O tym jak rozstrzygną się losy pojedynku Adama Niedźwiedzia z Kacprem Koziorzębskim, przekonamy się już 29 sierpnia, podczas gali KSW 54.

Ruszyła sprzedaż PPV na KSWTV.com. Bądź na bieżąco i oglądaj gale w aplikacji KSW na urządzeniach mobilnych na iOS i Androidzie!

-Informacja KSW.
O walce Niedźwiedź vs Koziorzębski możesz przeczytać tutaj.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.