Kontakt:

Denis Zarówny – amator, który wygrywa w 3 kategoriach wagowych!

IMG_20200813_123603

Denis Zarówny (am.19-3) to kolejny ciekawie zapowiadający się amator. Zawodnik ze Smolca zwycięstwa odnosi aż w 3 kategoriach wagowych. Na 19 zwycięstw, aż 14 jest przed czasem.

Denis jest następnym młodym talentem, który pojawia się na naszym portalu. Wcześniej pisaliśmy m.in o Oskarze Szczepaniaku czy Patryku Trytku, którzy mają szanse na wielkie kariery. Dziś jednak skupimy się na podopiecznym Mateusza Dubiłowicza.

Zarówny to jeden z tych chłopaków, którzy mimo tego, że pochodzą z małej miejscowości, nie porzucili planów o spełnieniu marzeń. Smolec, czyli miejscowość Denisa, liczy niecałe 5000 mieszkańców. Nie przeszkodziło mu to jednak, by rozpocząć treningi we Wrocławiu, w klubie Rio Grappling.

20-latek stoczył już 22 amatorskie walki i tylko 3 z nich przegrał. Jeden z pogromców Denisa, to Robert Ruchała, czyli już naprawdę szanowane nazwisko w świecie MMA, ponieważ zawodnik z Nowego Sącza walczy już zawodowo. Póki co posiada rekord 3-0, więc na pewno nie można powiedzieć, że nasz bohater przegrał z byle kim.

Możliwość trenowania z Michałem Michalskim, Kacprem Koziorzębskim czy Michałem Pogorzelskim z pewnością bardzo pomoże Zarównemu. Niewielu amatorów w końcu ma możliwość regularnego sparowania i uczenia się od tak dobrych fighterów.

Coś, co budzi dodatkowy szacunek, to fakt, że Denisowi udało się wygrywać w 3 kategoriach wagowych, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Zazwyczaj Smolczanin walczy w kategorii piórkowej i lekkiej (66 i 70 kg), ale ostatnio na ALMMA wystąpił kategorię wyżej – do 77 kilogramów. Co ciekawe, w tej wadze również nie było mocnego na zawodnika ze stajni Mateusza Dubiłowicza. W swojej karierze Zarówny zdobył także tytuł amatorskiego mistrza Polski młodzieżowców.

Zostawiamy wam także link do jednej z walk Denisa:

https://www.youtube.com/watch?v=X2CTBVVrkFM

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.