Kontakt:

Krzysztof Wiśniewiski przed galą RWC 5! WYWIAD

Wisniewski

Krzysztof Wiśniewski (1-0) to jeden z największych prospektów wagi ciężkiej. Trenujący na Wyspach Polak, już w piątek stoczy kolejną walkę zawodową. Na gali RWC 5 jego rywalem będzie Tomasz Ponder. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki wywiad.

Cześć Krzysztof. Miło mi Cię gościć ponownie na PolishFighters. Już za tydzień dojdzie do twojej drugiej zawodowej walki, ale pierwszej w ojczyźnie. Twoim rywalem będzie Tomasz Ponder Jak się czujesz przed walką ?

Witam, bardzo mi miło być twoim gościem. Zgadza się, jest to moja pierwsza walka w Polsce i bardzo cieszę się, że będę miał okazję pokazać się przed polska publicznością. Zwłaszcza na takiej gali jak RWC. Czuję się dobrze, bardzo zmotywowany by zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Wiesz coś może o Tomku? Analizowałeś go ze swoimi trenerami lub sparingpartnerami?

Z Tomaszem walczyliśmy na tej samej gali, gdy zaczynałem swoją przygodę w amatorskim MMA. Także miałem okazję oglądać go na żywo. W internecie oglądałem kilka innych jego walk, więc miałem okazję zaobserwować silniejsze i słabsze strony mojego przeciwnika.

Będzie to twój debiut przed polską publicznością (jak już wcześniej wspominaliśmy). Czujesz dodatkowe podekscytowanie czy stres? Będziesz chciał walczyć w Polsce jak najczęściej czy zamierzasz powrócić później do walk na wyspach?

Nie jestem zestresowany. Stres przychodzi bliżej walki, ale na ten moment, jako że jest to moja pierwsza walka w Polsce, czuję lekką presję, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Oczywiście, że wolałbym walczyć w Polsce, najlepiej z zagranicznymi przeciwnikami. Chcę się bić jak najczęściej, także wszystko uzależnione jest od tego, skąd spływają oferty. Wszystko w rękach organizatorów.

Na tej samej gali, w walce wieczoru, zobaczymy zawodnika KSW – Michała Andryszaka. Jeśli wygrałbyś w świetnym stylu i pojawiła się oferta walki z nim, wziąłbyś?

Michał Andryszak jest topowym zawodnikiem wagi ciężkiej i wygrana z nim otworzyłaby mi drzwi do największych walk. Biorąc walki z tej klasy zawodnikami jedynym warunkiem dla mnie jest odpowiednio długi okres przygotowań.

Przejdźmy też do tematu niekoniecznie związanego z Tobą… Właśnie ogłoszono walkę Mike’a Tysona z Royem Jonesem Jr. Co o tym myślisz i jak typujesz?

Dwie absolutne legendy sztuk walki. Świetnie będzie zobaczyć ich jeszcze raz w ringu. Mimo, że Panowie maja razem ponad 100 lat, to ich walką będzie interesował się cały świat. Myślę, że faworytem jest Mike Tyson. Wszyscy widzimy, że mimo wieku jest w mega formie, a oprócz tego ma o wiele większe doświadczenie w kategorii ciężkiej.

Czy na koniec chciałbyś dodać coś od siebie?

Chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić do oglądania gali RWC 5 na żywo lub przed telewizorami, oraz o dopingowanie mnie. Pozdrawiam czytelników PolishFighters.

Gala RWC 5 z udziałem Krzysztofa odbędzie się 31 lipca. Transmisja w TVP Sport.

 

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.