Kontakt:

Petr Yan vs Jose Aldo – Analizy UFC 251. (11/13).

yan-vs-aldo

Petr Yan (14-1) vs Jose Aldo (28-6)

Petr Yan to świetny striker. Ma bardzo solidny boks który lubi przeplatać z lowkickami. Ma świetną pracę na nogach, jest szybki przez co dobrze kontruje. Zapędza rywali pod siatkę kopnięciami frontalnymi. Czasami używa też backfistów oraz latających kolan. W klinczu ma bardzo dobre kolana, a rozrywa go łokciami. Ma bardzo dobre obrony przed obaelniami, a gdy już znajdzie się na plecach szybko wychodzi. Z góry ma chyba najlepsze w tej kategorii ground and pound. Ma bardzo mocną kondycję.

Jose Aldo mimo tego że te najlepsze lata ma za sobą, wciąż jest w bardzo dobrej formie co pokazał z Marlonem Moraesem (23-6-1) czy też z Renato Moicano (14-3-1). W stójce jest bardzo agresywny. Ma bardzo szeroki arsenał ataków. Od świetny prawych okrężnych po obrotówki. Ma bardzo dobre lowkicki, którymi skutecznie obija rywali. W klinczu Aldo jest bardzo agresywny, rozdziela go często jakimś mocnym ciosem z prawej ręki. W parterze z dołu Jose nie jest za aktywniejszy, za to z góry ma morderczne ground and pound. Cardio jest na przyzwoitym poziomie.

Podsumowanie:
Obaj zawodnicy są bardzo agresywni i wywodzą się ze stójki. Tutaj Jose jest szybszy i powinien przez to dużo sprawniaj częstować rywala kombinacjami. Ten powinien dystansować go kopnięciami frontalnymi w tułów i atakować ciosami prostymi. Aldo powinien kontrować ciosy rywala w pierwszej odsłonie walki, kiedy ten będzie się dopiero rozkręcał. Tak jak wspominałem – Brazylijczyk ma silne i świetnie wyprowadzane lowkicki. Powinien rozbijać nimi Petra, i uniemożliwić mu tym poruszanie się. Stójkowo uważam że obaj będą na siebie nawzajem napierać, ale przewagę tu będzie miał Aldo. Yan powinien próbować obalić byłego mistrza, ale jego TDD stoi na bardzo wysokim poziomie. Rosjanin w klinczu (do którego powinno dochodzić całkiem często) powinien mieć przewagę przez swoje ataki kolanami i łokciami. Jose powinien rozbijać pojedyńczymi ciosami tułów rywala, gdyż ten jest od niego dużo lepszy kondycyjnie. Pierwsze trzy rundy powinny być bardzo wyrównane, ale Aldo to wiekowy zawodnik a więc kondycja będzie spadać w zawrotnym tępie. Czym dłużej ta walka będzie trwać, tym gorzej dla niego a Rosjanin to wie. Yan powinien wygrać zdecydowanie rundy mistrzowskie, ale ja tak jak niektórzy nie skreślam kompletnie Aldo. To jest wciąż bardzo dobry zawodnik. Myślę że zobaczymy tu naprawdę równą walkę aż do 25 minuty. Wydaje mi się że pierwsze dwie rundy gdzie Jose jest bardzo dziki będą właśnie dla niego. Będzie kontrować, i rozbijać rywala lowkickami. W trzeciej rundzie widzę już lekką przewagę mniej doświadczonego zawodnika, a czwartej już zdecydowaną rundę dla Rosjanina. W piątej rundzie Aldo nie jest nawet w 10% tym zawodnikiem co w pierwszej rundzie, i myślę że tam dostaniemy pokaz umiejętności Yana. Aldo to bardzo charakterny zawodnik, i nie powinien dać się skończyć mimo tego, że piąta runda nawet dwoma punktami może należeć do Petra Yana.

Typ: Petr Yan – Decyzja. (48-46).

Kursy buchmacherskie:
Petr Yan – 1.40
Jose Aldo – 2.95

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.