Kontakt:

Alexander Volkanovski vs Max Holloway 2 – Analizy UFC 251. (12/13).

EaKp1aRUEAEwS75

Alexander Volkanovski (21-1) vs Max Holloway (21-5) 2

Alexander Volkanovski to bardzo wszechstronny zawodnik. W stójce jest bardzo ruchliwy, atakuje rywali ciosami prostymi i sierpowymi które w tych pierwszych rundach mają ogromną moc. Poza ciosami bardzo dużo kopie na nogi, i na korpus. W klinczu jest agresywny kolanami i łokciami na rozłączenie. W parterze z góry bardzo fajnie pracuje. Cardio ma dosyć średnie, za to jest bardzo twardy.

Max Holloway to jeden z najlepszych zawodników w historii w tej kategorii. Jest bardzo szybki, ma dobry boks i kombinacje, gdzie przeplata proste na głowe z sierpami na tułów. Dużo kopie, ma mocne lowkicki i często stara się kopać na głowe. Max bazuje głównie na podstawowych ciosach, natomiast używa też technik typu latające kolana czy obrotówki. W zapasach defensywnie pracuje bardzo dobrze. Ofensywnie pracuje również bardzo dobrze. Nikt nigdy go nie znokautował, mimo że np. walka w kwietniu tamtego roku to było dwadzieścia pięć minut bicia Maxa, to ten nie dał się znokautować. A więc to pokazuje jak twardą szczęką ma Holloway. Cardio jest równie mocne co szczęka.

Podsumowanie:
Nie ma co ukrywać, w pierwszej walce nie było żadnej dominacji. Tam wszystko rozegrało się o jedną rundę i tu również powinno być tak samo. Max ma w zwyczaju wygrywać rundy mistrzowskie, a Alex dwie pierwsze. Co do trzeciej rundy… Max w pierwszej walce pokazał się z dobrej strony. Przegrał walkę, ale pokazał jak można Alexa pokonać. Volkanovski był po prostu aktywniejszy. Obaj zadali grubo ponad sto ciosów, ale „The Great” zadał ich niecałe trzydzieści więcej. Moim zdaniem Max wygra tę walkę punktując rywala w trzeciej, czwartej i piątej rundzie. Będzie aktywniejszym zawodnikiem, być może na koncu rundy spróbuje obalić. Jeżeli Max wygra jedną z mistrzowskich rund (raczej te piątą) w stosunku 10:8, to też mnie to nie zdziwi. Może posłać rywala na deski, czy też spróbować obalić czego Australijczyk nie powinien się spodziewać.

Typ: Max Holloway – Decyzja. (48-47)

Kursy buchmacherskie:
Alexander Volkanovski -1.45
Max Holloway – 2.75

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.