Kontakt:

Volkan Oezdemir vs Jiri Prochazka – Analizy UFC 251. (8/13).

unnamed

Volkan Oezdemir (17-4) vs Jiri Prochazka (26-3-1)

Volkan Oezdemir to solidny, bardzo silny striker. Nokautował już nie byle kogo. Ma tylko 4 porażki, i to z naprawdę mocnymi nazwiskami. Jest bardzo szybki jak na kategorie półćiężką, używa mocnych i szybkich sierpowych w kombinacji z prostymi. Zamyka rywali na siatce, i tam okopuje ich uda. To samo robi w stójce lowkickami, ale tam używa również kopnięć w łydkę. W klinczu używa łokci, i to samo robi na rozłączenie go. Ofensywnie jak i defensywnie ten zawodnik porusza się w zapasach całkiem nieźle, choć ofensywa jest zdecydowanie jego mocniejszą stroną. Kondycja nie jest najlepsza, za to wytrzymałość jest na bardzo wysokim poziomie.

Jiri Prochazka to moim zdaniem jeden z lepszych transferów ostatnich lat. Mocny ruchliwy striker. Według mnie ma jedną z lepszycch celnośći ciosów. Ma swoje szarże, ale atakuje też strategicznie. Ma również dobre kopnięcia na wszystkie wysokości. W klinczu jest bardzo silny i agresywny. Obrona przed obaleniami jest bardzo średnia. Z pleców zaskakująco często jak na tę wagę próbuje poddać rywala. Z góry atakuje bardzo mocny ground and pound.

Podsumowanie:
Volkan powinien napierać na rywala, który może nie dać rady gdy ktoś na nim ciągle będzie wywierał presje, tym bardziej że nigdy nie walczył z takim zawodnikiem jak Oezdemir. Volkan powinien zapędzać rywala sierpami na siatkę, a ten może kontorwać go swoimi prostymi. Jiri nie powinien znokautować rywala, który ma bardzo duży IQ Fight i wytrzymałość. Prochazka równiez słynie z narzucania presji, i tutaj możemy dostać mocną walkę w stójce. Jiri bardzo się odsłoania w atakach, i myślę że wtedy Oezdemir go usadzi. Nie wykluczam wygranej Prochazki, ale moim zdecydowanym faworytem jest Volkan Oezdemir.

Typ: Volkan Oezdemir – KO/TKO 3 runda.

Kursy buchmacherskie:
Volkan Oezdemir – 1.57
Jiri Prochazka – 2.40

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.