Kontakt:

Janikowskim przywita legendę po powrocie do KSW?

damian-janikowski-szymon-kolecki

Tomasz Drwal vs Damian Janikowski to zestawienie, nad którym pracują włodarze federacji KSW. Tak wynika z informacji, które udało się uzyskać dziennikarzom Polish Fighters.

W ostatnich dniach głośno mówiło się o potencjalnej walce byłego olimpijczyka z Marcinem Naruszczką. Właśnie takie starcie zaproponował trener weterana – Mirosław Okniński. We wcześniejszej walce Damian Janikowskim mierzył się z innym podopiecznym trenera Oknińskiego Szymonem Kołeckim. Jeszcze przed pierwszym gongiem nie brakowało kontrowersji, gdyż obydwaj panowie oględnie mówiąc, nie przepadają za sobą. Jak wynika z reakcji kibiców, Ci chętnie obejrzeliby taki pojedynek, jednak obecnie jest to mało prawdopodbne.

Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że najbliżej walki z Janikowskim jest Tomasz Drwal. Jeden z prekursorów polskiego mma po raz ostatni w klatce KSW zaprezentował się pięć lat temu. W pierwszej i jak dotąd jedynej walce dla polskiego giganta Gorilla przegrał wówczas z Michałem Materlą. Co prawda Drwal jest rozpatrywany także jako potencjalny przeciwnik dla Mameda Khalidova, jednak obecnie priorytetem jest doprowadzenie do jego starcia z Janikowskim.

Dotychczas Tomasz Drwal stoczył 27 zawodowych walk w formule mma, czyli prawie 4-razy więcej niż Damian Janikowski. 21 z nich udało mu się zakończyć na swoją korzyść, w tym aż 13 przez nokaut. Gorilla debiutował w 2004 roku w walce z Piotrem Bagińskim. Z kolei Janikowski legitymuje się rekordem 4-3, a w swoim ostatnim starciu przegrał przez nokaut z wspomnianym Szymonem Kołeckim.

 

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.