Kontakt:

Analizy UFC 249 – Uriah Hall vs Ronaldo Souza. (4/12).

Hall vs Jacare poster

Uriah Hall (15-9) vs Ronaldo Souza (26-8)

Pierwszy z panów, to jeden z najlepszych kickboxerów na świecie w swojej kategorii. Najmocniejsze jego strony w stójce, to praca na nogach oraz piekielnie mocna lewa ręka. Jeżeli chodzi o jego kopnięcia, to również ma je świetne i bardzo kreatywne. Te dwa elementy składają się na to co powiedziałem w pierwszym zdaniu. Posiada mocne kickboxerskie kombinacje. Jego odporność na ciosy jest bardzo dobra. Mówiąc o parterze tego zawodnika, to Uriah w parterze również jest solidnym zawodnikiem, co pokazuje gdy jest w niewygodnej pozycji do czego rzadko kiedy dochodzi gdyż jego TDD jest świetne. Z poddań prubuje wielu poddań, przy czym lekko się pompuje i to uważam za jego błąd.
Ronaldo to świetny grappler, z szczególnie dobrym BJJ. W stójce najczęściej używa ciosów okrężnych, kombinacji na tułow w które wchodzi hak na tułów. Kopnięcia to mimo wszystko chyba jego najgorsza strona w stójce, mimo że tak wielu walk wciąż w tej kwestii zalicza progres. W parterze ma dobrą kontrolę, chodź mimo to ja tego zawodnika najbardziej kojarzę z klinczem, gdzie i defensywe i ofensywe ma świetną. To powinna być jego płaszczyzna w tej walce.

Podsumowanie:
Świetne zestawienie, gdzie mówiąc szczerze jestem rozdarty. Nie za bardzo lubię zawodnika z Brazylii, natomiast po tym jakie problemy ma aktualnie chciałbym aby wygrał tę walkę. Ale do rzeczy. Uriah w stójce powinien niszczyć swojego rywala kontrami, mocną lewą rękę oraz kopnięciami które będzie mieszał łącząc zwykłe lowkicki jak i obrotówki na głowę. Jeżeli „Jacare” będzie trzymał swojego rywala na dystans (co najpewniej będzie chciał robić) to powinien być też karcony lewym, długim prostym Halla a o to nie będzie ciężko patrząc na dwa metry zasięgu Halla. Pewniakiem jest, że Ronaldo będzie chciał przechodzić do elementów zapasów w tej walce. W pozycji z góry, radziłbym mu uważać na próby poddań młodszego zawodnika z dołu. Mimo wszystko wydaje mi się że jeżeli którąś rundę ma wygrać Brazylijczyk, to będzie to runda gdzie nie będzie jeszcze w żaden sposób wypompowany czyli pierwsza. W drugiej i trzeciej Uriah powinien rozbijać swojego rywala aż do ostatniego gongu, o ile Souza nie polegnie na końcu trzeciej rundy. Jedyną nadzieją Brazyllijczyka to uniki i klejenie się do rywala po jego kombinacjach co łatwe nie będzie patrząc na to jak szybko porusza się na nogach młodszy zawodnik. Mój typ to Uriah Hall na punkty, ale nie zdziwi mnie jeżeli rozbije rywala na końcu walki. Zdziwieniem również nie będzie dla mnie wygrana „Jacare” na punkty po bliskiej walce.

Typ: Uriah Hall przez decyzję sędziów.

Wygrana Uriaha Halla – 75%.
Zakończenie walki przez decyzję – 60%.

Kursy buchmacherskie:
Uriah Hall – 2.00
Ronaldo Souza – 1.80

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.