Kontakt:

Analizy UFC 249 – Carla Esparza vs Michelle Waterson. (5/12).

Esparza vs Waterson poster

Carla Esparza (15-6) vs Michelle Waterson (17-7)

Carla Esparza to świetna grapplerka któraa w stójce również walczy całkiem nieźle a to efekt jest pracy przez lata. Teraz trochę więcej o parterze – mocna i defensywa i ofensywa, szybkie i mocne próby wejścia w nogi to mocne strony byłej mistrzyni.
Michelle Waterson to zawodniczka która była w stanie trafiać najlepsze strikerki na świecie (w tym Asie Jędrzejczyk (16-4) ) więc tam Carla na pewno będzie przegrywała walkę. Bardzo dobrze walczy również z pozycji zza pleców i świetnie walczyć w klinczu często rzucając w nim rywalkami.

Podsumowanie:
Waterson to wyraźnie lepsza zawodniczka w stójce. Carla natomiast będzie tu dużo lepsza w każdym elemencie zapasów. W stójce mimo że przewaga dystansu oraz szybko będzie po stronie Michelle, to niektóre bokserskie wymiany powinny zamroczyć młodszą zawodniczkę.
Jeżeli chodzi o parter to widzę tę walkę tak że Carla będzie miała bardzo ciężko obalić, a nawet jeżeli to zrobi Waterson powinna trzymać ją w gardzie aż do końca rundy o ile nie wstać. Myślę że Carla powinna mimo wysokiego TDD obalać rywalkę, oraz być lepszą w klinczu, choć nie zdziwi mnie jeżeli młodsza zawodniczka będzie w stanie rzucić rywalką w tej płaczyźnie. Stawiam że pierwsze dwie rundy powinna wygrać była mistrzyni, natomiast po tym jak jej cardio opadnie to wtedy Waterson przejmie inicjatywe.

Typ: Carla Esparza przez decyzję. (29-28).

Wygrana Carly Esparzy – 70%.
Zakończenie walki przez decyzję – 85%.

Kursy Buchmacherskie:
Carla Esparza – 1.65.
Michelle Waterson – 2.25.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.