Kontakt:

Analizy UFC 249 – Alexey Oleinik vs Fabricio Werdum. (6/12).

Oleinik vs Werdum poster

Alexey Oleynik (58-13-1) vs Fabricio Werdum (23-8-1).

Alexey Oleinik, to jeżeli chodzi o stójkę to przeciętny zawodnik. Ma on co prawda całkiem celne ciosy, i dobre cepy. W dołożeniu do tego jego lowkicków jest to zawodnik stworzony wręcz do nokautowania. Niestety – Alexey ma całkiem słabą wytrzymałość szczęki oraz nabiera się na kontry. Jezeli chodzi o parter mam większe pole do popisu opisując tego zawodnika. Ma on dobrą kontrolę, świetny arsenał poddań w którym są takie techniki jak balacha, duszenie za pleców, ezekiel, gilotyna, skrętówki czy różne trójkąty. Dowodem na to jak świetnie ma wytrenowane własnie ten element walki jest to, że na 58 wygranych, 46 to poddania. Starszy zawodnik, wyjadacz który ma jeszcze sporo do zaoferowania w klatce.
Fabricio Werdum wraca po dwóch latach przerwy. W ostatnich walkach pokazał świetny wachlarz róznego rozdzaju kopnięć, bycie całkiem ruchliwym w stójce i… słabą szczęke. Jeżeli chodzi o poddania ten zawodnik również ma ich sporo do zaoferowania. Balachy, gilotyny, trójkąty to tylko część technik Brazylijczyka. W klinczu jest bardzo ruchliwy i zmienia pozcję.

Podsumowanie:
Tak jak mówiłem w podcaście PolishFighters.Info który premierę miał wczoraj , tę walkę będzie się pokazywano na pierwszych zajęciach BJJ. W stójce szykuje nam się walka na korzyść Werduma który powinien ograniczyć ruchy Oleinika swoimi lowkickami natomiast jeżeli dojdziemy do elementu zapasów to dostaniemy bardzo wyrównaną walkę w której możemy dostać wiele prób poddań. Mimo wszystko wydaje mi się że tutaj zobaczymy decyzję, gdzie po równej walce wygra Alexey Oleinik przez konrolę, ciosy i ogólną aktywność w parterze.

Typ: Alexey Oleinik przez decyzję.

Wygrana Alexya Oleinika – 75%.
Zakończenie walki decyzją – 60%.

Kursy buchmacherskie:
Alexey Oleinik – 3.50.
Fabricio Werdum – 1.30.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.