Kontakt:

Adam Kownacki zawalczy o mistrzostwo świata w 2020 roku?

EKG-vtsU4AARnCS

Wiele wskazuje na to, że Adam Kownacki i Kubrat Pulew stoczą pojedynek o wakujący tytuł mistrza świata organizacji IBF informuje portal The Atletic. Do tego starcia miałoby dojść podczas gali Wilder vs Fury II, która wstępnie zaplanowana jest na 22 lutego 2020 roku.

Zdaniem dziennikarzy tego branżowego serwisu kluczowe dla rozwoju sytuacji w wadze ciężkiej będą walki pomiędzy Ortizem a Wilderem oraz rewanżowy bój  Anthony Joshua vs Andy Ruiz. Po zwycięstwie Bronze Bomera niemal pewna jest jego druga potyczka z Tysonem Furym – wstępnie planowana na 22 lutego. Zdaniem dziennikarzy The Atletic w tej sytuacji istotne będzie rozstrzygnięcie w walce Ruiz vs Joshua. Meksykanin najprawdopodobniej nie będzie zainteresowany obroną pasa IBF po niewiele ponad dwóch miesiącach, które miną od walki z Brytyjczykiem. Sam Joshua nie ustosunkował się do tego, co stanie się z tym tytułem w przypadku jego wygranej. Trudno jednak przypuszczać, że mistrz olimpijski będzie chciał wrócić do ringu po tak krótkim czasie.

Z racji, że jest to obowiązkowa obrona tytułu, do walki o pas najprawdopodobniej zostaną zakwalifikowani najwyżej rozstawieni pięściarze w tej kategorii, a zatem Kubrat Pulew i Adam Kownacki.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.