Kontakt:

Dana White odpalił petardy! Dwa starcia dodane do hitowej gali!

gaethje-holloway-ufc300

W godzinach nocnych czasu europejskiego prezydent UFC odsłonił dwie hitowe walki na jubileuszową galę UFC 300. Oba starcia odbędą się w kategorii lekkiej.

Pierwsze starcie to pojedynek, w którym zawalczy Jim Miller, którego można śmiało nazwać legendą UFC, zmierzy się z Bobby’m Greenem. Miller, który skończy w sierpniu 41 lat jest na fali dwóch zwycięstw przed czasem z rzędu. W ostatnim starciu na pierwszym wydarzeniu UFC w 2024 roku zwyciężył przez poddanie z Gabrielem Benitezem. Natomiast Green ostatnie starcie przegrał przez TKO z Jalinem Turnerem, który z krótkim wyprzedzeniem zastąpił pierwotnego przeciwnika Greena – Dana Hookera. Warto zaznaczyć że dla Millera walka ta będzie CZTERDZIESTĄ TRZECIĄ w UFC, oraz że będzie on mógł się pochwalić występami na galach z numerem 100, 200 oraz 300.

Natomiast drugie starcie to absolutny hit na samym szczycie rankingów. Drugi z zestawieniu najlepszych zawodników kategorii lekkiej Justin Gaethje zmierzy się z numerem 1 kategorii piórkowej Maxem Holloway’em. „The Highlight” po przegranej walce o pas z Charlesem Oliveirą jest niesiony serią dwóch zwycięstw z rzędu. Pierwszą walke zwyciężył po fantastycznej wojnie z Rafaelem Fizievem, większościową decyzją sędziów. Drugi triumf odniósł w walce wieczoru UFC 291 przeciwko Dustinowi Poirierowi, którego znokautował fantastycznym wysokim kopnięciem. Z kolei „Blessed” wygrywał z najlepszymi zawodnikami kategorii piórkowej przegrywając z samą czołówką – dominatorem Alexandrem Volkanovskim, będącym w szczytowej formie Conorem McGregorem oraz że wspomnianym wcześniej Dustinem Poirierem. Holloway jest na fali dwóch wygranych z kolejno, Arnoldem Allenem oraz Chan Sung Jungiem, po którym „The Korean Zombie” skończył karierę. Stawką starcia będzie pas BMF, który Gaethje zdobył zwyciężając Poiriera

Aktualna rozpiska UFC 300 prezentuje się następująco (kolejność nieoficjalna)

(Kategoria Lekka – Walka o pas BMF)
Justin Gaethje (25-4#2LW) vs Max Holloway (25-7#1FW)

(Kategoria Słomkowa Kobiet – Walka o pas)
Zhang Weili (24-3#C) vs Xiaonan Yan (17-3#2)

(Kategoria Lekka)
Charles Oliveira (34-9#1) vs Arman Tsarukyan (21-3#3)

(Kategoria Półciężka)
Jiri Prochazka (29-4-1#2) vs Alexandar Rakic (14-3#5)

(Kategoria Piórkowa)
Aljamain Sterling (23-4#1BW) vs Calvin Kattar (23-7#7FW)

(Kategoria Kogucia)
Deiveson Figueiredo (22-3-1#8) vs Cody Garbrandt (14-5#-)

(Kategoria Lekka)
Bobby Green (31-15-1#14) vs Jim Miller (37-17#-)

(Kategoria Średnia)
Bo Nickal (5-0#-) vs Cody Brundage (10-5#-)

*#x – Miejsce zawodnika w rankingu

 

autor: Konrad Drążkiewicz

źródło: Twitter

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.