Kontakt:

UFC odsłania karty! Arman Tsarukyan vs.Charles Oliveira na UFC 300

eb3c0-15938092402753-800.jpg

W godzinach porannych Dana White odsłonił kolejne karty! Prezydent UFC ogłosił dwa pojedynki na szczycie kategorii lekkiej. Jednym z nich jest oficjalny eliminator do pasa, który aktualnie dzierży Islam Makhachev. Walka odbędzie się w kwietniu na jubileuszowej gali UFC 300. W pojedynku tym Numer 1 rankingu, Charles Oliveira podejmie świetnie dysponowanego Armana Tsarukyana.

Zawodnik z Brazylii pas stracił poprzez niewypełnienie mistrzowskiego limitu wagowego przed wygraną walką z Justinem Gaethje na UFC 274 w maju 2022 roku. W październiku doszło do walki o zwakowane trofeum, która Brazylijczyk przegrał przez poddanie w 2 rundzie. W czerwcu ubiegłego roku na UFC 289 w świetnym stylu zwyciężył z rozpędzonym serią 8 zwycięstw Beneilem Dariushem przez TKO w pierwszej rundzie. Wówczas otrzymał szanse wrócić na tron kategorii lekkiej i zrewanżowania się Dagestańczykowi na gali UFC 294 w Abu Dhabi. Niestety Brazylijczyk musiał wycofać się z pojedynku z powodu ogromnego rozcięcia tydzień przed wydarzeniem.

Z kolei Ormianin po porażce z Mateuszem Gamrotem jest na fali trzech zwycięstw z rzędu z których dwa ostatnie to zwycięstwa przez nokauty. Wygrywał w nich z kolejno: Damirem Ismagulovem przez jednogłośną decyzję sędziów. Joaquimem Silvą przez TKO w trzeciej odsłonie pojedynku. Ostatnia walka Tsarukyana to pojedynek z 4 wówczas w rankingu wspomnianym wcześniej Dariushem. Ormianin znokautował rywala w nieco ponad minutę.

autor: Konrad Drążkiewicz
źródło: Twitter

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.