Kontakt:

Doniesienia: Mateusz Gamrot wraca do klatki już w marcu na hitowej gali UFC 285!!!

Gamrot

Od kilku tygodni wielu fanów się zastanawia, kiedy do klatki wróci nasz rodak Mateusz Gamrot. Kiedy kolejne opcje na dużą rankingową walkę uciekały Polakowi to w końcu pojawiła się szansa. Według dziennikarki Fansided.com Amy Kaplan „Gamer” zastąpi kontuzjowanego Dana Hookera i zmierzy się z Jalinem Turnerem.

Mateusz Gamrot jest jednym z najlepszych polskich zawodników mieszanych sztuk walki. W swojej bogatej karierze mierzył się z wieloma świetnymi zawodnikami. Jest on byłym mistrzem federacji KSW w wadze lekkiej i piórkowej. W tej organizacji pokonywał takich zawodników jak: Norman Parke, Kleber Koike Erbst i Marian Ziółkowski.

W debiucie dla amerykańskiej organizacji na UFC on ESPN+ 38 został wypunktowany przez Gurama Kutateladze. W kolejnym boju UFC on ABC 2 znokautował Scotta Holtzmana.  Następnie poddał Jeremy’ego Stephensa i skończył w 2. rundzie Diego Ferreirą. W pierwszej w walce w ubiegłym roku po wyśmienitym widowisku wypunktował groźnego Armana Tsarukyana. W ostatnim boju na UFC 280 przegrał przez decyzję z Beneilem Dariushem. Polak zajmuje siódme miejsce w rankingu UFC, natomiast jego przyszły rywal okupuje pozycję nr 10.

 

Jalin Turner jest niezwykle widowiskowo walczącym zawodnikiem. Zdecydowaną większość swoich walk kończył przed czasem co pokazuje że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów punktowych. Do UFC dołączył po wygranej na gali z cyklu Dana White’s Contender Series. W tej organizacji stoczył już 8 walk. Obecnie posiada passę 5 wygranych pojedynków. W swoim ostatnim boju poddał Brada Riddela.

Gala UFC 285 odbędzie się 4 marca w Las Vegas. Na tej gali legendarny Jon Jones powróci do klatki na walkę z Cirilem Gane o wakujący pas mistrzowski wagi ciężkiej

źródło: Twitter, Amy Kaplan, Fansided.com
fot. UFC, cbssports.com

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.