Kontakt:

Kelvin Gastelum kontra Chris Curtis na kwietniowej gali UFC 287

Cris Curtis, Kelvin Gastelum
Kelvin Gastelum wróci do UFC na kwietniowej gali. Jego rywalem będzie zawodnik z pierwszej piętnastki rankingu Chris Curtis. Walka odbędzie się 8 kwietnia 2023 roku na UFC 287.

Kelvin Gastelum to zwycięzca 17 edycji programu The Ultimate Fighter. W przeszłości wygrywał m.in. z Timem Kennedym, Michaelem Bispingiem, Ronaldo „Jacare” Souzą czy Johnym Hendricksem. 10 z 16 wygranych zakończyło się przed czasem. W UFC zadebiutował w 2013 roku na gali UFC Fight Night 27,gdzie w 1 rundzie przez duszenie zza pleców pokonał Briana Melancona. Ostatnią walke w UFC stoczył 21 sierpnia 2021 na gali UFC Fight Night,gdzie przegrał na punkty z Jaredem Cannonierem. Obecnie zajmuje 13 miejsce w rankingu Ultimate Fighting Championship w wadze średniej. Po wypadnięciu z UFC Vegas 67 w wlace z Nassourdine’em Imavovem zastąpił go Sean Strickland.

Chris Curtis to były mistrz organizacji CES MMA oraz PMMAC w wadze półśredniej. Walczył m.in w PFL,Dw’s Contenders Series oraz UFC. Dzięki walce na Dw’s Contenders Series, gdzie w 2018 roku pokonał Seana Lally wywalczył kontrakt z UFC. W UFC zadebiutował w 2021 roku na gali UFC 268,gdzie w 1 rundzie pokonał Phila Hawesa.W UFC walczył też m.in z Brendanem Allenem, Rodolfo Vierą czy Jackiem Hermansson. Ostatnią walke stoczył w 2022 na gali UFC 282,gdzie pokonał Joaquina Buckleya. Obecnie zajmuje on 14. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC. 17 z 30 wygranych w przeszłości kończyło się przez KO lub TKO.
źródło: Twitter
Autor: Dodo
Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.