Kontakt:

Jessica Andrade: ,,Czuję, że teraz jest moment na walkę o pas.”

image_editor_output_image-1653690193-1674557588183.png

W nocy z soboty na niedzielę odbyła się gala UFC 283, na której Jessica Andrade (25-9-0) zmierzyła się z Lauren Murphy (16-7-0). Walka trwała pełen dystans i po 3 rundowej dominacji Andrade odniosła imponujące zwycięstwo. Jessica jest aktualnie na fali 3 zwycięstw i mocno wspięła się w górę dywizji muszej kobiet, w której króluje Valentina Schevchenko (23-3-0).

Jessica Andrade w przeszłości mierzyła się chociażby z dwoma najlepszymi polskimi zawodniczkami w historii – Asią Jędrzejczyk oraz Karoliną Kowalkiewicz. Z Asią Jessica przegrała, natomiast z Karoliną Brazylijka wygrała już w 1. rundzie rozbijając Polkę. Jessica jest niepokonana od kwietnia 2021 roku, kiedy to przegrała z aktualną mistrzynią Valentiną Schevchenko w 2. rundzie przez TKO.

Andrade w wywiadzie po gali odpowiadając na pytanie portugalskiego dziennikarza powiedziała:

 

,,Czuję, że teraz jest moment na walkę na pas, czuje, że to moja okazja. Naprawdę chce walki o ten pas.”

Andrade odniosła się również do możliwej rewanżowej walki z Zhang (22-3-0):

,,Naprawdę chcę tej walki. Myślę, że to byłoby uczciwe w stosunku do mnie i do Weili. Z pewnością byłaby to bardzo dobra walka.”

Jessica Andrade i Weili Zhang zmierzyły się ze sobą w sierpniu 2019 roku i Chinka znokautowała Brazylijkę już w pierwszej rundzie.

Źródło: bjpenn.com

 

 

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.