Kontakt:

Jan Błachowicz zabrał głos po zakończeniu kariery przez Glovera Teixeire: ,, To był prawdziwy zaszczyt skrzyżować z tobą rękawice

Jan Błachowicz

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego odbyła się pierwsza numerowana gala UFC w tym roku. Podczas gali z numerem 283 doszło do dwóch mistrzowskich pojedynków. Pierwszym ze starć o tytuł było starcie w wadze muszej pomiędzy Deivesonem Figuereido, a Brandoem Moreno, natomiast w drugiej walce mistrzowskiej i jednocześnie w walce wieczoru rękawice skrzyżowali ze sobą Glover Teixeira (33-9) i Jamahal Hill (12-1). Zwycięsko z tego starcia wyszedł Jamahal Hill wypunktowywując na pełnym dystansie byłego mistrza Glovera Teixeire i zdobywając tytuł mistrzowski.

Po zakończeniu walki Glover Teixeira (33-9) w wywiadzie po walce ogłosił zakończenie kariery i złozył rękawice na środku oktagonu. Glover podjął tą decyzję z powodu świadomości, iż w jego wieku może być mu ciężko spowrotem nawiązać walkę z czołówką światową kategorii półciężkiej.

Jan Błachowicz na swoim instagramie zamieścił post, w którym odniósł się do zakończenia kariery przez Brazylijczyka:

,,Glover Teixeira ogłosił przejście na emeryturę. Jeden z najlepszych w branży MMA. Legenda. To był prawdziwy zaszczyt skrzyżować z tobą rękawice w oktagonie UFC. P.S. Bracie, musisz pamiętać, że wciąż jesteś mi winny rewanż! Do zobaczenia na macie!” – napisał Jan Błachowicz.

Janek z Gloverem zmierzyli się ze sobą podczas gali UFC 267. Janek bronił w tej walce swojego pasa, jednak nie udało mu się go obronić i przegrałem przez TKO.
Miało dojść do rewanżu między Panami, jednakże niestety już do tego nie dojdzie.

Źródło: Instagram/Jan Błachowicz

Autor: Filip Górski

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.