Kontakt:

Doniesienia: Rafał Haratyk poznał rywala w walce o pas ARES FC w wadze średniej

ares FC

Niedawno Was informowaliśmy o tym, że Rafał Haraty podpisał kontrakt z Ares FC. Dziś portal La Sueur na Twitterze podał informację, że Polak zawalczy o pas wagi średniej, a jego rywalem będzie obecny mistrz wagi półśredniej Abdoul Abdouraguimov. Do tego starcia dojdzie na gali zaplanowanej na 20 stycznia.

Rafał Haratyk ma za sobą bogatą karierę amatorską. Jest on mistrzem świata amatorskiego MMA z 2012 roku organizowanych przez FILA. Na zawodowstwo przeszedł w 2010 roku. Zadebiutował na Ring XF 2, gdzie pokonał Mateusza Pogudza. W 2015 roku podpisał kontrakt z Afrykańską organizacją EFC, gdzie wygrał 3 pojedynki, a przegrał tylko raz – z późniejszym mistrzem KSW, Dricusem Du Plessisem. Następnie stoczył 3 wygrane boje w Babilon MMA, dzięki czemu został zauważony przez jednego z najmocniejszych graczy na europejskim rynku, czyli ACA.

W debiucie u nowego pracodawcy na gali z numerem 102 pokonał Arbiego Agueva. W kolejnej potyczce już w 1. rundzie rozprawił się z Piotrem Strusem. Do ich rewanżu doszło na ACA 122, gdzie Rafał znów zwyciężył, ale tym razem na punkty. Haratyk posiada obecnie passę 3 zwycięstw. W ostatnim boju zwyciężył z Vitaliyem Nemchinovem.

 

Abdoul Abdouraguimov jest jednym z najlepszych zawodników MMA w europie. W swojej karierze stoczył wiele świetnych pojedynków. W przeszłości był mistrzem organizacji BRAVE CF. Od ubiegłego roku walczy dla ARES FC. NA gali z numerem 7 pokonał Karla Amoussou zdobywając tytuł w dywizji półśredniej.

źródło: Twitter

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.