Kontakt:

Doniesienia: Rafał Haratyk podpisał kontrakt z ARES FC

rafał

Od kilku tygodni wielu się zastanawia do jakiej organizacji trafi jeden z najlepszych polskich zawodników wagi średniej Rafał Haratyk. Na Twitterze Polak pochwalił się, że podpisał kontrakt na walkę o pas. Natomiast dziennikarze Polsat Sport Paweł Wyrobek zdradził, że Rafał zawalczy w organizacji ARES FC.

Rafał Haratyk ma za sobą bogatą karierę amatorską. Jest on mistrzem świata amatorskiego MMA z 2012 roku organizowanych przez FILA. Na zawodowstwo przeszedł w 2010 roku. Zadebiutował na Ring XF 2, gdzie pokonał Mateusza Pogudza. W 2015 roku podpisał kontrakt z Afrykańską organizacją EFC, gdzie wygrał 3 pojedynki, a przegrał tylko raz – z późniejszym mistrzem KSW, Dricusem Du Plessisem. Następnie stoczył 3 wygrane boje w Babilon MMA, dzięki czemu został zauważony przez jednego z najmocniejszych graczy na europejskim rynku, czyli ACA.

W debiucie u nowego pracodawcy na gali z numerem 102 pokonał Arbiego Agueva. W kolejnej potyczce już w 1. rundzie rozprawił się z Piotrem Strusem. Do ich rewanżu doszło na ACA 122, gdzie Rafał znów zwyciężył, ale tym razem na punkty. Haratyk posiada obecnie passę 3 zwycięstw. W ostatnim boju zwyciężył z Vitaliyem Nemchinovem.

„Taki mały prezent przedświąteczny od @artnox_fightsport @padre_artnox w postaci kontraktu na walkę o pas 😁💪” – napisał Rafał Haratyk

 

„Francuskie wróble doniosły.. W styczniu Rafał Haratyk zawalczy o pas Ares FC :)” –  napisał Paweł Wyrobek

źródło: Twitter

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.