Kontakt:

Filmoteka Wojownika #1 -„Here Comes the Boom” czyli jak Soszyński został pokonany przez nauczyciela biologi

here
Witajcie wojownicy. Specjalnie dla Was przygotowałem cykl krótkich tekstów, gdzie będę się starał przybliżyć się Wam najbardziej interesujące filmy związane ze sportów walki. Oczywiście nie zabraknie tu filmowó z serii „Rocky” czy „Wejście Smoka” z Brucem Lee, ale postaram się was zaskoczyć również propozycjami trochę mniej znanym szerszej publiczności.

Moją pierwszą propozycją będzie film Here Comes The Boom w reżyserii Franka Coraciego. Główny bohater to znudzony życiem nauczyciel biologii Scott Voss (Kevin James), który aby ratować pracę swojego kolegi postanawia spróbować swoich sił w MMA mimo, że zdaje sobie sprawę, że większość walk będzie przegrywać to i tak nie poddaje się, aby zebrać upragnioną kwotę pieniędzy, która pomoże mu osiągnąć wymarzony cel. Pomaga mu w tym między innymi jego trener Niko, którego gra legendarny zawodnik mieszanych sztuk walki, a obecnie ekspert i komentator Bas Rutten. Dodatkowo zobaczymy w tej produkcji hollywodzką aktorkę Salmę Hayek.

Film nie jest pompatycznym obrazem przemiany zwykłego gościa w świetnego zawodnika, ale nic takiego nie ma tutaj miejsca. Obserwujemy masę zabawnych sytuacji, gdzie MMA jest tłem doskonałej komediowej historii. Do tego głównym rywalem naszego bohatera będzie zawodnik grany przez naszego rodaka i byłego zawodnika UFC Krzysztofa Soszyńskiego.

Produkcja nieoczekiwanie pokazała jak może wyglądać trening i droga w sportach walki dla kogoś mało doświadczonego w tej materii. Zobaczyliśmy np galę, gdzie na backstage’u latały kurczaki lub oktagon praktycznie rozpada się w trakcie walk. Oczywiście jest tam wielu aspektów obudowanych elementami komedii, dzięki czemu zobaczyliśmy całkiem udany film w świecie MMA.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.