Kontakt:

Adam Wieczorek zmierzy się z Olim Thompsonem w walce wieczoru na MMA Attack 4

mma attack

Już 24 września dojdzie do powrotu na polski rynek organizacji MMA Attack. Ogłoszono, że w walce wieczoru na tej gali Adam Wieczorek zmierzy się z Olim Thompsonem.

Adam „Siwy” Wieczorek w przeszłości był związany z takimi organizacjami jak PLMMA czy Spartan Fight. W 2017 roku podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship. W swoim pierwszym boju dla amerykańskiego giganta pokonał Anthony’ego Hamiltona na UFC FN 121. W kolejnej walce na UFC on FOX 29 zmierzył się z Arjanem Singh Bhullarem. Polak poddał rywalem niezwykle rzadką techniką jaką jest omoplata. Było to drugie poddanie tym sposobem w historii UFC. W swoim ostatnim pojedynku na UFC 230 przegrał na punkty z Marcosem Rogerio de Limą.

30 stycznia 2019 został aresztowany przez Centralne Biuro Śledcze Policji, wraz z dziewięcioma osobami związanymi z grupą pseudokibiców Ruchu Chorzów, znanej jako „Psycho Fans”. Wieczorkowi i pozostałym osobom zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami, rozbojów oraz udziału w ustawkach. Jakiś czas później Wieczorek na swoim Facebooku, poinformował swoich fanów o opuszczeniu aresztu. Na ten moment nie jest on już zawodnikiem UFC, ponieważ jego dotychczasowy kontrakt się skończył. W ubiegłym roku podpisał kontrakt z FEN, ale nie udało mu się jeszcze zadebiutować dla tej organizacji.

Oli Thompson również w przeszłości walczył dla Ultimate Fighting Championship. Polskiej publiczności jest znany z udziału na galach KSW, gdzie walczył między innymi z Mariuszem Pudzianowskim, Karolem Bedorfem czy Michałem Włodarkiem. Ma on na swoim koncie również przygodę z Bellaotrem. W 2020 roku na FEN 28 nieoczekiwanie znokautował w 1 rundzie Szymona Bajora zostając mistrzem tej organizacji w wadze ciężkiej. W swoim ostatnim boju na FNC 6 przegrał z Ivanem Vitasovicem.

Gala MMA Attack 4 odbędzie się 24 września w Będzinie.

źródło: Instagram

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.