Kontakt:

Odkrycie roku 2021: Złota Pięść – Damian Piwowarczyk

Damian Piwowarczyk

Plebiscyt: Złota Pięść 2021 POLISHFIGHTERS w kategorii Odkrycie Roku!

Zwycięzca 2020: Kacper „Wiór” Koziorzębski

👊 1. Damian Piwowarczyk (5-0): 148 głosów – Doskonały początek roku to gilotyna w 57 sekund i poddanie Sławomira Bryli (3-1) na gali Babilon MMA 21. Kolejny pojedynek Damian stoczył na gali Runda X, podczas której rozbił Romana Kononova (2-3), by w drugiej rundzie zakończyć pojedynek przez TKO. Reprezentant klubu Czerwony Smok Poznań wkroczył do KSW z nieskazitelnym rekordem (3-0) i niepokonany został już do końca roku! W debiucie dla europejskiego potentata na KSW 63 piękną akcją, zwieńczoną duszeniem zza pleców poddał Marcina Trzcińskiego (1-1). Ostatni akt Piwowarczyk rozegrał na finałowej gali KSW 65, podczas której nie pozostawił złudzeń niepokonanemu wówczas Marcowi Doussisowi (7-1). Rekord w 2021 roku: (4-0).

👊 2.  Wojciech Kawa (3-1): 49 głosów – „Coffee” rok rozpoczął z wysokiego „C”, ponieważ od razu wystąpił na dużej gali, a konkretnie FEN 32, dając jedną z najciekawszych walk tamtego wieczoru. Niczym doświadczony zawodnik pewnie wypunktował Mikołaja Lewandowskiego (0-1), który okazał się być niezwykle twardym przeciwnikiem. Kolejny występ przyniósł absolutne fajerwerki publiczności zgromadzonej na gali Seaside Battles Dziwnów. Fenomenalna postawa Kawy sprawiła, iż Sviatoslav Zhymanov skapitulował znokautowany w drugiej odsłonie walki. 2021 rok Kawa zwieńczył występem w rodzinnym Szczecinie na gali FEN 36. Wojciech nie zawiódł lokalnej publiczności mimo, iż rywalem był utalentowany Denis Zarówny (1-1). Rekord w 2021 roku: (3-0).

👊 3. Kamil Wojciechowski (4-0): 38 głosów – Wyśmienity zapaśnik w stylu wolnym, wieloletni członek kadry narodowej, multimedalista Mistrzostw Polski oraz uczestnik Niemieckiej Ligi Zapaśniczej w klubie RSK Gelenau niespodziewanie powrócił w tym roku do MMA po ponad 4-letniej przerwie. Zawodnik Nelson Club w co-main evencie gali Seaside Battles Dziwnów pokonał niezwykle doświadczonego Michała Gutowskiego (9-13-0-1) przez ciosy i łokcie w parterze w drugiej rundzie. Ogromnie, acz nie tylko zapaśnicze umiejętności nie umknęły organizacji Fight Exclusive Night, ponieważ Wojciechowski zastąpił Wojciecha Janusza na 36 gali w starciu z Łukaszem Klingerem i jak się okazało, absolutnie nie była to zmiana na gorsze. Wojownik z Rudy Śląskiej zaliczył jedno z najmocniejszych wejść do dużej organizacji efektownie wykorzystując swoje zapasy oraz prezentując coraz wyższe umiejętności pięściarskie, szlifowane pod okiem Jacka Bednorza. Rekord w 2021 roku: (2-0).

👊 4. Patryk „Proca” Likus (2-0): 35 głosów – Niecodziennie widzi się dwóch zawodników debiutujących zawodowo podczas gal KSW. Jak się jednak okazało był to doskonały ruch ze strony federacji, ponieważ talent Patryka Likusa eksplodował w starciu z Cyprianem Wieczorkiem (0-1), którego zawodnik MMATadores Katowice pokonał na dystansie trzech rund. Przed ostatnim występem w 2021 roku młody zawodnik zapewne przeżywał istny rollercoaster emocjonalny, ponieważ jego rywal zmieniał się przynajmniej trzykrotnie. Ostatecznie przed samą galą rękawice podjął jeden z najbardziej doświadczonych zawodników kategorii koguciej w Polsce, Piotr „Olszyn” Olszynka (6-8-1), który zdawał się być zdecydowanie większym wyzwaniem niż początkowi oponenci. Obraz walki w zupełności to potwierdził, lecz mimo problemów „Proca” wziął sobie do serca swój pseudonim i niespodziewanie wyprowadził piękny obrotowy łokieć, zsyłając na Olszynkę cały ołów świata. Rekord w 2021 roku: (2-0).

👊 5. Krzysztof Mendlewski (4-2): 10 głosów – W debiucie dla Babilon MMA zmierzył się z faworyzowanym do granic możliwości Marcinem Skrzekiem (6-3), którego na tamten moment niespodziewanie poddał w drugiej rundzie duszeniem zza pleców podczas 20 gali. Kolejny bój zawodnika Murowana Goślina Team potwierdził ogromny potencjał w nim drzemiący, ponieważ Mendlewski na gali Babilon MMA 24 na pełnym dystansie nie dał szans Mateuszowi Makarowskiemu (6-5-1). Rekord w 2021 roku: (2-0).

👊 6. Jan Ciepłowski (2-0): 6 głosów – Jego zawodowy debiut przypadł na galę Armia Fight Night: Special Edition, podczas której dosyć niespodziewanie nie dał szans Kamilowi Korzeniowskiemu (3-3), pewnie wygrywając na pełnym dystansie. Podczas AFN 11 miała miejsce druga zawodowa batalia młodego wojownika, podczas której w 2 minuty znokautował Jansuga Gogię (1-3). Rekord w 2021 roku: (2-0).

👊 6. Bartosz Szewczyk (3-1): 6 głosów – Wychowanek Akademii Sportów Walki Wilanów mógł zmagać się z ogromną presją w swoim zawodowym debiucie, ponieważ otrzymał szansę walki na gali FEN 32. Presja debiutanta nie dotyczyła jednak Szewczyka, ponieważ w doskonałym stylu pokonał bardzo solidnego Rosjanina Akhmeda Salamova (3-1) przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie. . Kolejny występ Bartosza przypadł na ostródzką galę FEN 35, kiedy to w niecałe 3 minuty znokautował Kacpra Miklasza (1-4). Jak się okazuje Szewczyk doskonale radzi sobie również na terenie przeciwnika, a to za sprawą nokautu na Michale Piwowarskim (5-3) na FEN 36 w Szczecinie. Warto zaznaczyć, że „Piwko” posiada czarny pas brazylijskiego Jiu Jitsu. Trzy doskonałe walki pozwoliły Szewczykowi otrzymać życiową szansę na zdobycie pasa kategorii ciężkiej FEN, ponieważ kolejno Michał Andryszak oraz Adam Wieczorek wypadali z mistrzowskiej walki o pas tymczasowy z Szymonem Bajorem (23-9). Na gali FEN 37 Bajor okazał się jednak na ten moment barierą nie do przejścia, natomiast Szewczyk w pierwszej rundzie toczył równorzędny pojedynek. Rekord w 2021 roku: (3-1).

👊 8. Konrad Rusiński (4-0): 4 głosy – Doskonały debiut w Babilon MMA podczas ich 19 gali. Rusiński znokautował wówczas Mateusza Sosnowskiego (0-1) już w pierwszej rundzie. Kolejny występ Rusińskiego miał miejsce podczas Babilon MMA 23, kiedy to poddał Tomasza Skorodziłło (2-1), a rok Konrad zwieńczył niezwykle cenną wiktorią nad weteranem KSW, Rafałem Błachutą (10-9). Rekord w 2021 roku: (3-0).

👊 9. Patryk Dubiela (4-0): 0 głosów – Rok 2021 rozpoczął, jak „Luxtorpeda”, a to za sprawą błyskawicznego nokautu w walce z Tomaszem Kolcunem (5-4) w 56 sekund. Kolejna walka to absolutny pokaz woli walki Patryka i wymęczony trójkąt rękoma w starciu z Michałem Krystmanem (1-1). Technika kończąca przyniosła skutek, ale przez kilka kolejnych minut Dubiela dochodził do spokojnego oddechu. Ostatnie zwycięstwo odniósł na gali Babilon MMA 24 nad świętej pamięci Mateuszem Łazowskim (3-3), którego pokonał na pełnym dystansie po walce pełnej zwrotów akcji. Rekord w 2021 roku: (3-0).

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy, bowiem jest to dowód tego, iż zmierzacie w dobrą stronę, podejmujecie wyzwania, a także ciężko pracujecie. Zwycięzca musi być jeden, aczkolwiek potencjału, który w was drzemie nie odbierze wam nikt. Do boju wojownicy w 2022 roku! Już niebawem na ręce Damiana Piwowarczyka złożymy pamiątkową tablicę, a oto ona:

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.