Kontakt:

#KSW66: Tomasz Narkun traci pas!I bragim Chuzhigaev nowym czempionem KSW!

Ibragim Chuzhigaev-nowym-mistrzem-ksw

Ibragim Chuzhigaev nowym mistrzem KSW! Po ponad sześciu latach Rosjanin pokonał Tomasza Narkuna, odbierając mu pas po kapitalnym 5-rundowym pojedynku.

Ibragim Chuzhigaev  rozpoczął zdecydowanie bardziej agresywnie, niż panujący mistrz, szczególnie widoczna była przewaga szybkości pretendenta. Na 2:40 przed końcem challenger po kapitalnym backfiście posłał „Żyrafę na deski. Następnie po prawym sierpowym ponownie Rosjanin zamroczył „Żyrafę”, jednak nie miał chęci toczyć walki w parterze. Pierwsza runda zdecydowanie dla pretendenta.

Z kolei drugie starcie Narkun rozpoczął dużo bardziej odważnie, jednak nie zrobiło to wrażenia na Chuzhigaewie. Rosjanin kontynuował swoja grę – zmieniał pozycję, zbijał ciosy, atakował, a jego ataki dużo częściej dochodziły do celu. Narkun próbował zejść po sprowadzenie w kolejnych odsłonach walki, ale zakończyło się to niepowodzeniem. Rosjanin co rusz kąsał Narkuna lewym prostym. Z czasem zyskiwał coraz większy luz, kontrolując wydarzenia w klatce.

W czwartej odsłonie to wreszcie Narkun doszedł do głosu. Polak w końcu zyskał sprowadzenie i skutecznie zwiększał przewagę w przedostatnim starciu. Tempo, które Chuzhigaev  narzucił w pierwszych odsłonach, wyraźnie odbiło się na jego kondycji fizycznej.

W piątym starciu reprezentant gospodarzy kontynuował swoją przewagę, choć trzykrotnie nieskutecznie próbował sprowadzić przeciwnika. Obydwaj zawodnicy wyraźnie stracili siliły w decydującej rundzie, ale żaden z nich nie miał zamiaru odpuścić. Na dwadzieścia sekund przed końcem mistrzowskiego starcia Narkun uzyskał sprowadzenie.

Sędziowie byli jednomyślni. Wszyscy punktowali 48-47 na korzyść nowego mistrza! Ibragim Chuzhigaev sięga po pas, detronizując najdłużej panującego czempiona KSW!

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.